У МЗС назвали терміни проведення експертизи чорних скриньок із літака "МАУ"

Євгеній Єнін

Фото з відкритих джерел

Попередньо йдеться про п'ять днів експертизи

Заступник міністра закордонних справ Євгеній Єнін заявив, що експертиза чорних скриньок зі збитого літака компанії "Міжнародні авіалінії України" має розпочатися 20 липня. Про це повідомляє "Укрінформ". 

"Експертиза чорних скриньок має початися 20 липня. Ми за собою зарезервували п'ять днів", - сказав Єнін.

Водночас він зауважив, що аналіз бортових самописців можуть завершити і швидше, але відрядження українським експертам, які братимуть участь у дослідженні, виписується на п'ять днів - з 20 по 25 липня.

Новини за темою: Катастрофа літака "МАУ": 5 країн об'єдналися в питанні виплати компенсацій Іраном

За словами Єніна, важливість експертизи чорних скриньок полягає в тому, що це дозволить завершити технічне розслідування авіакатастрофи поблизу Тегерану.

Відповідаючи на уточнююче запитання, чи можна на це розраховувати до кінця місяця, якщо експертиза буде проведена, заступник зазначив, що "технічне розслідування завершується підписанням протоколу".

Новини за темою: Франція запросила Україну до розшифровки чорних скриньок літака "МАУ"

"Безумовно, може виникнути певна пауза. Більше того, ми аналізували, на жаль, немає механізмів, передбачених Конвенцією, якими ми б могли спонукати Іран завершити технічне розслідування. Ми просто кажемо: якщо ви не завершите протягом одного року, ви зобов'язані надати проміжний звіт", - підсумував Єнін.

Новини за темою: Канада підключиться до розшифрування чорних скриньок збитого Іраном літака "МАУ"

Нагадаємо, у п'ятницю, 3 липня, уряд Ірану погодився виплатити компенсацію сім'ям іноземних громадян, загиблих при катастрофі літака "Міжнародних авіаліній України". Loading...