У МВС відреагували на напад на знімальну групу телеканалу ZIK: Яке покарання загрожує нападникам

Заступник міністра внутрішніх справ Антон Геращенко

МВС України

"Обличчя досить добре видно – ми всіх встановимо"

Усі особи, які нападали і застосовували насильство до знімальної групи телеканалу ZIK, будуть притягнені до відповідальності за статтею 171 Кримінального кодексу України.

Про це під час включення в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявив заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко.

"Я зв'язався з Аллою Жизневською, з нею, своєю чергою, зв'язалися фахівці слідчої оперативної групи міста Києва, тому всі особи, які нападали і застосовували насильство до вашої знімальної групи, будуть притягнені до відповідальності за ст. 171 Кримінального кодексу, а саме, перешкоджання журналістській роботі. Ваші журналісти мали право знімати в громадському місці, як хто займається спортом, мали право поставити питання. Нападати на них ніхто права не мав. Що ж до поліції, то у нас значна частина поліцейських зараз задіяна і до охорони лікарень, в яких проходять тести на коронавірус. Зараз по два поліцейських, нацгвардійці їздять в кожному автобусі і тролейбусі, в громадському транспорті міста Києва. Але у нас достатньо сил для того, щоб притягнути до відповідальності тих осіб, які порушують закон", – наголосив Антон Геращенко.

Новини за темою: В Україні буде посилено карантинні заходи в умовах епідемії COVID-19, - МОЗ

Заступник міністра внутрішніх справ пояснив, яке покарання загрожує молодикам, які напали на знімальну групу.

"Залежить від того, які були завдані тілесні ушкодження. Якщо тілесних ушкоджень немає, то це може бути штраф або умовний термін. Якщо в оператора будуть тілесні ушкодження середньої тяжкості, то за це можна загриміти вже і за ґрати. Тому обличчя там досить добре видно. Ми всіх встановимо, в тому числі, і за трафіком мобільних телефонів", – зазначив Антон Геращенко.

Як повідомляли, у Києві невідомі чоловіки вчинили напад на знімальну групу телеканалу ZIK під час інспектування столичних парків та спортивних майданчиків. Невідомі молодики напали на знімальну групу ZIKу в Гідропарку після прохання журналістки пояснити перебування на спортивному майданчику, що заборонено на час карантину.

Як відомо, через збільшення кількості захворювань на коронавірус у Києві столична влада вирішила встановити режим надзвичайної ситуації. Відповідне рішення значиться в розпорядженні КМДА №488 від 20.03.2020.

Влада прописала нові обмеження для містян, тим самим намагаючись звести до мінімуму перебування киян на вулиці і в людних місцях та протидіяти розповсюдженню коронавірусу.

Заборони стосуються і громадського транспорту, і перебування в торгівельних приміщеннях та на майданчиках відпочинку.

Loading...