У МВС хочуть залучити собак-нюхачів для виявлення людей із коронавірусом COVID-19

МВС розглядає можливість з підготовки собак для виявлення осіб з ознаками COVID-19 EPA-EFE

Наразі кінологічні служби працюють у Нацполіції, Держприкордонслужбі та Нацгвардії

Міністерство внутрішніх справ України розглядає можливість впровадження превентивного проєкту з підготовки службових собак для виявлення осіб з ознаками COVID-19. Про це заявила заступниця міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук, передає пресслужба відомства.

"Вперше цей превентивний інструмент боротьби з пандемією почали використовувати у Фінляндії наприкінці вересня. Собаки-нюхачі, які зараз працюють в аеропорту Гельсінкі, спеціально навчені виявляти запах вірусу в зразках поту, зібраних на серветках пасажирів, що прибувають. Собаці потрібно лише 10 секунд для виявлення особи з ознаками COVID-19. Після цього пасажиру пропонується пройти безкоштовно тест на коронавірус у медичному центрі аеропорту. Пізніше фінський досвід почали використовувати й інші групи дослідників, зокрема з Великої Британії та Франції, які теж тренують собак розпізнавати коронавірус", – зазначила Ковальчук.

Також вона відзначила важливість мобілізації зусиль, вивчення передових європейських практик для забезпечення стабільності та безпеки.

"Для нас досвід ЄС у цій сфері є дуже важливим. Використання службових собак для різних цілей правоохоронної системи вже давно не новина. Кінологічні служби працюють і в Національній поліції, і в Державній прикордонній службі, і в Національній гвардії", – сказала заступниця голови МВС.

Новини за темою: В Японії вперше виявили коронавірус у собаки

Раніше повідомлялося, що збройні сили Австрії на початку червня розпочали випробувальну фазу навчання службових собак для виявлення коронавірусної інфекції у людей навіть при безсимптомному перебігу хвороби. Спочатку навчання проводилися з однією вівчаркою в ігровій формі.

Loading...