У МВС ініціюють встановлення відеокамер і тепловізорів, щоб запобігти масштабним пожежам

Антон Геращенко

За словами Геращенка, аби покрити всю Україну потрібно 200 камер

Заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявив, що МВС пропонує встановити на території лісових масивів відеокамери і тепловізори, аби виявляти пожежу відразу, як вона починається. Про це він сказав під час ексклюзивного інтерв'ю в ефірі інформаційно-політичного інтерактивного ток-шоу "Народ проти" на телеканалі ZIK.

Відповідаючи на питання щодо того, як МВС та Нацполіція планують запобігати та боротися із пожежами, адже як показують ситуації в Житомирській та Луганській областях, це призводить до людських жертв та масштабних руйнувань, Геращенко назвав можливим рішенням встановлення відеокамер та тепловізорів. 

"У цьому році у нас, дійсно, незвичні кліматичні умови, і ті пожежі, які були у березні-квітні, були спровоковані тим, що була безсніжна зима і дуже велика температура повітря і палило сонце. Що ж до висновків, які ми зробили після житомирських та чорнобильських пожеж. Ми запропонували вже колишньому керівнику Державного лісового агентства поставити по всій країні на території своїх господарств відеокамери і тепловізори на високих баштах, які можуть контролювати факт початку пожежі. Один такий прилад за моєю ініціативою поставили у Чорнобильській зоні. На величезній антені на висоті 180 метрів. Стоїть тепловізор та відеокамера вже місяць, які фіксують у радіусі 10 км будь-яку пожежу, і можуть пожежники виїжджати тоді, коли палають лише декілька десятків або сотень квадратних метрів", - зазначив представник МВС.

Новини за темою: Записи потрапили не в ті руки: Заступник очільника МВС назвав походження "плівок Деркача"

Окрім цього, він зауважив, щоб покрити всю Україну, потрібно лише 200 камер. Такі камери китайського виробництва коштують 25 тис. євро, а 200 камер – це 50 млн євро або 150 млн грн.

"А тепер питання – знаєте, скільки ми витратили на гасіння пожежі у Чорнобильській зоні? 150 млн грн за тиждень, тому що літали – тисячі вильотів літаків, тисячі тонн пального, з усієї країни збирали пожежників. Можна спокійно за один рік поставити 200 камер на висоті 50-70 метрів на вишках, наприклад, стільникового зв'язку по всій території лісових масивів України і бачити пожежу, коли вона тільки-тільки починається", - наголосив Геращенко.

Новини за темою: Справа Шеремета: Підозрювані мали друзів і знайомих серед співробітників СБУ, – Геращенко

Нагадаємо, раніше заступник міністра внутрішніх справ України Антон Геращенко заявив, що штрафи не зупиняють громадян від водіння у нетверезому стані, оскільки щодня поліція затримує 300-400 водіїв напідпитку, тому МВС розглядає посилення відповідальності.Loading...