live

У МОЗ заперечили інформацію, що у вихідні роблять менше тестів на COVID-19

Зменшення кількості виявлених хворих не пов'язане зі зменшенням виконаних тестів

Фото з відкритих джерел

Начальник відділу епіднагляду за інфекційними хворобами Центру громадського здоров'я МОЗ України Роман Родина заперечив, що зменшення кількості нових випадків інфікування пов'язане з тим, що у вихідні роблять менше тестів. Про це повідомляє hromadske

За словами Родини, за добу в Україні роблять 1000-1200 тестів, так, за добу 6 квітня протестували 1409 людей з підозрою на коронавірус.

"Наші лабораторії у стані підвищеної готовності, вони працюють… декілька лабораторій взагалі працюють цілодобово. Ні, такого насправді не було (що у неділю роблять менше тестів, - ред.), є графік чергувань, і лабораторії працюють в режимі 24/7", - сказав епідеміолог.

Водночас Родина наголосив, що зараз наявна стабілізація показників росту кількості нових випадків коронавірусу і навіть "деякі тенденції" до зменшення.

"Якщо раніше ми реєстрували близько 150-160 підтверджених випадків, то зараз ми реєструємо менше - десь 130-140. Ми бачимо, що ріст захворюваності стабілізувався і почалася тенденція до зменшення кількості позитивних тестів",  - зазначив він.

Нагадаємо, раніше заступник міністра охорони здоров'я України, головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив, що українські лабораторії можуть тестувати до 30 тис. підозр на COVID-19 на тиждень. 

Loading...