live

У МОЗ заявили про підготовку до розгортання тимчасових госпіталів

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко

Урядовий портал

За словами Ляшка, це дозволить більш якісно проводити нагляд за хворими з коронавірусною хворобою

Заступник міністра охорони здоров’я України, головний державний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявив про підготовку до розгортання тимчасових госпіталів. Про це він сказав під час онлайн-брифінгу , який транслював телеканал ZIK.

"…У нас зараз дві критичні ситуації. Перша – ми не повинні займатися самолікуванням і дотягувати хворобу до випадків, коли досить тяжко надати медичну допомогу, коли відбуваються запущені випадки, у тому числі і пневмоній. У той же час ми не повинні надмірно госпіталізувати хворих до лікарень, оскільки у разі масового надходження хворих з коронавірусною хворобою нам знадобиться досить великий ліжковий фонд і досить велика кількість відділень інтенсивної терапії, якщо у нас буде розвиватися хвороба за прикладами Італії або Іспанії. У той же час урядом України вживаються заходи, які повинні запобігти виникненню сценаріїв, які були в країнах ЄС, зокрема, в Італії та Іспанії", - зазначив головний санітарний лікар.

Відповідаючи на питання, чи була ідея побудувати у Києві та регіонах тимчасові госпіталі за прикладом інших країн, Ляшко зазначив:

"Такі ідеї є, і наразі у МОЗ проходить погодження наказу про тимчасові вимоги, про рекомендації до розгортання тимчасових госпіталів для розміщення хворих з коронавірусною хворобою. Наша мета і наші пропозиції – ці госпіталі розгортати для тих, у кого буде легкий перебіг хвороби, але в кого не буде можливості ізолюватися вдома у зв’язку з певними причинами. Це дозволить нам більш якісно проводити нагляд за хворими з коронавірусною хворобою і в разі необхідності транспортувати цих хворих до повноцінних закладів охорони здоров’я, де можна проводити реанімаційні заходи".

Нагадаємо, станом на 09:00 7 квітня в Україні 1462 лабораторно підтверджені випадки COVID-19, з них 45 летальних, 28 пацієнтів одужало. За добу було зафіксовано 143 нові випадки.

 
Loading...