У МОЗ пояснили, в яких випадках можна звертатися на нову гарячу лінію Міністерства з питань COVID-19

Телеканал ZIK

Цілодобово на гарячій лінії надають кваліфіковану допомогу і консультацію

Якщо пацієнт відчуває симптоми коронавірусної хвороби та не може додзвонитися до сімейного лікаря, або йому відмовляють у госпіталізації, або йому необхідна певна інформація щодо COVID-19, він може звернутися на нову гарячу лінію Міністерства охорони здоров’я з питань COVID-19 за номером телефону 0 800 60 20 19.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK  заявив заступник міністра охорони здоров'я України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Ярослав Кучер.

Посадовець розповів, що на базі МОЗ створено нову гарячу лінію по протидії COVID-19, куди кожен громадянин України може звернутися зі своєю скаргою та пропозицією.

Зі слів заступника міністра, не важливо, чи є у людини сімейний лікар, чи його немає, цілодобово на гарячій лінії надають кваліфіковану допомогу і консультацію.

"В разі чогось, якщо щось відбувається не так, як вважає громадянин, у нас в регіонах є певна команда з приводу того, щоб реагувати на всі звернення, ми в кожному регіоні виділили спеціальних людей, які можуть прокоментувати це звернення, наскільки воно було реальним, чи відповідає скарга дійсності, які допоможуть сконтактувати із сімейним лікарем, лікарнею та перевірити, якщо щось відбувається не так", –  сказав Ярослав Кучер.

Заступник міністра радить звертатися на гарячу лінію й у тому випадку, коли пацієнт не може додзвонитися до сімейного лікаря, або йому відмовляють у госпіталізації.

"Зазвичай багато питань є інформаційними, коли людину треба вислухати та допомогти звичайними порадами: куди звернутися, якщо немає декларації, де знаходиться той чи інший заклад. Тобто в операторів є вся ця інформація, вони можуть проконсультувати людей, які перебувають за кордоном, або які від’їжджають. Тобто ми цю інформацію щоденно надаємо. Людина покинутою не залишиться", – запевнив Кучер.

Він також нагадав, що зателефонувати на гарячу лінію МОЗ з питань COVID-19 можна за таким номером телефону: 0 800 60 20 19.

Новини за темою: В Україні з 9 листопада припинять проводити планові операції через COVID-19, - МОЗ

Нагадаємо, раніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко заявляв, що кількість ліжок для хворих на коронавірус в Україні планують збільшити до 80 тисяч. За його словами, у найближчі тижні більшу частину цих ліжок забезпечать киснем.

Також додамо, що за останню добу в Україні зафіксовано 10 179 нових випадків коронавірусної хвороби COVID-19.

За весь час пандемії в Україні захворіло 479 197 осіб, серед них одужало – 214 657 осіб, летальних випадків – 8756.

 

Loading...