У МОЗ пояснили, що не так з російською вакциною від COVID-19

Віктор Ляшко МОЗ

Зокрема Росія не провела третю фазу клінічних випробовувань

У Міністерстві охорони здоров'я України вказали на головні недоліки розробленої в Росії вакцини від коронавірусу. Про це розповів головний санітарний лікар країни Віктор Ляшко у Facebook.

"Обмежені дані щодо перебігу клінічних випробувань та дотримання їх вимог не дозволяють впевнено сказати, чи буде російська вакцина ефективною і безпечною, та чи має вона шанси на масове використання. Наразі Російська Федерація досі не провела третьої фази клінічних випробувань, яка б дозволила накопичити достатнє наукове підґрунтя для практичного використання вакцини на людях”, - пояснив Ляшко.

За його словами, саме на третій фазі клінічних випробувань компанії проводять проспективне плацебо-контрольоване дослідження (prospective placebo controlled trial).

"На сьогодні стало практикою залучення зазвичай 20 тис. осіб, що отримують вакцину, а 10 тис. - плацебо; чи 15 тис. вакцину і 15 тис. - плацебо. Це єдиний спосіб перевірити, чи вакцина працює…", - написав він.

Також за словами Ляшка, третя фаза досліджень, якої бракує російській вакцині, повинна показати, що препарат не викликає нетипових тяжких побічних ефектів.

Новини за темою: МОЗ має намір розробити стратегію відновлення виробництва вакцин в Україні

Він зазначив, що на думку Всесвітньої організації охорони здоров'я, перегони зі створення вакцини не повинні позначитися на їхній безпечності та ефективності. Розробка та клінічні випробування будь-яких лікарських засобів, в тому числі і продуктів в галузі біотехнологій, якими є вакцини – тривалий, ресурсоємний та високотехнологічний процес, який висуває надзвичайно високі вимоги до виробників та наукових установ, які прагнуть впровадити новинку на глобальному ринку.

Ляшко розповів, що не лише ВООЗ, а й місцева Асоціація організації клінічних досліджень безуспішно радили Міністерству охорони здоров’я РФ утриматися від реєстрації вакцини. Підстава для таких рекомендацій - обмежені дані щодо ефективності кандидата та той факт, що у світі є чимала кількість розробок, які зайшли значно далі, ніж вакцина, розроблена в РФ, проте які очікують на повноцінне завершення випробувань та прекваліфікацію ВООЗ.

Головний санлікар нагадав, що наразі у світі є 26 вакцин-кандидатів, 6 з яких вже проходять дослідження на ефективність із залученням значної кількості учасників.

Новини за темою: Перша у світі вакцина від COVID-19: Що відомо про російську розробку та що з нею не так

Раніше повідомлялося, що Всесвітня організація охорони здоров'я має намір проаналізувати дані про російську вакцину проти коронавірусної хвороби COVID-19. 

Loading...