У МОЗ пояснили, як можна перервати самоізоляцію

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов Фото: МОЗ

Завершити самоізоляцію можна на восьмий день

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що двотижневу самоізоляцію можна завершити достроково, через 8 днів. Однак для цього необхідно отримати негативний результат ПЛР-тесту на коронавірус. Про це він повідомив під час пресбрифінгу 19 вересня, який транслював телеканал ZIK.

Так, якщо людина перебуває на самоізоляції протягом 14 днів, а після її завершення не має симптомів вірусної хвороби, то вона не повинна здавати тест на COVID-19. Однак, самоізоляцію можна завершити через 8 днів. 

"На восьмий день людина зможе самостійно здати ПЛР-тест, якщо у неї є таке бажання, щоб перервати самоізоляцію. Чому на восьмий день? Тому що це середній термін перебування в інкубаційному періоді... Але людина робить це за власні кошти", - пояснив Максим Степанов.

Новини за темою: В Україні скасували самоізоляцію для студентів та абітурієнтів з Криму та ОРДЛО

Водночас міністр додав, що ПЛР-тестування проводиться всім пацієнтам, які були госпіталізовані з діагнозом "пневмонія". 

До слова, станом на ранок 19 вересня в Україні 172 712 лабораторно підтверджених випадків коронавірусу, з них 3 516 - померли, а 76 754 пацієнтів одужали. За минулу добу хворобу виявили у 3 240 осіб. 

Нагадаємо, раніше Кабінет міністрів України розширив перелік осіб, які звільняються від самоізоляції при в'їзді до країни. Зокрема, до переліку потрапили особи, які мають негативний результат тестування на коронавірус протягом останніх двох діб.

ZIK

Loading...