У МОЗ пояснили, чи мають батьки надавати "довідки з роботи" на прохання керівництва дитсадків

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов

Фото з відкритих джерел

Глава міністерства наголосив на тому, що маски та санітайзери не повинні купляти батьки, адже це обов'язок адміністрації

Батьки не повинні надавати довідок з роботи, щоб дитину взяли в дитсадок або ставити підписи щодо зняття відповідальності з керівництва закладу, якщо дитина захворіє на коронавірус.

Про це заявив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу, який транслював телеканал ZIK.

За його словами, вимоги до батьків з боку адміністрацій деяких дитячих садків "надавати довідки з роботи і підписувати папери, що батьки не матимуть претензії, якщо дитина захворіє на COVID-19 у садку" є незаконними.

"Що стосується довідок і підписання якихось паперів, це повна самодіяльність керівництва садка, яка не передбачена жодним нормативним актом в Україні. Я вважаю, що в таких випадках потрібно скаржитися власнику садка - органам місцевої влади або приватному власнику", - зазначив Степанов.

Також міністр прокоментував ситуацію, коли у певних дитсадках батьків примушують самостійно купувати засоби індивідуального захисту, наприклад паперові рушники, санітайзери, маски для вихователів, а також термометри.

"Закупівлі засобів індивідуального захисту для співробітників, антисептиків, масок та інших засобів, які застосовуються в дитячих садках, згідно з рекомендаціями МОЗ у зв'язку з карантинними обмеженнями, повинні робити виключно власники цієї установи. Ніде не передбачено, щоб батьки самі це закуповували. Згідно із законодавством це повинні робити власники", - додав він.

Новини за темою: Суд заарештував няню нелегального дитсадка, яку підозрюють у вбивстві дитини

Як повідомлялося раніше, мер Києва Віталій Кличко назвав умови, за якими дозволяється робота дитячих садочків.

Новини за темою: За дотриманням дітьми обмежень в дитсадках повинні слідкувати вихователі, - Степанов

До цього у МОЗ офіційно затвердили правила роботи дитсадків.

Loading...