У МОЗ назвали умови повернення України до жорсткого карантину

Глава МОЗ Максим Степанов УНН

Обмеження можуть суттєво посилити, якщо епідеміологічна ситуація в країні буде надалі погіршуватися

Україна може повернутися до більш суворого карантину, якщо ситуація з поширенням коронавірусу COVID-19 буде погіршуватися. Про це повідомив міністр охорони здоров'я Максим Степанов під час брифінгу 5 жовтня, який транслював телеканал ZIK. 

Так, міністр наголосив, що найкращий спосіб зупинити стрімке поширення хвороби - введення жорстких обмежень. Для прикладу він навів ситуацію у Тернополі, який нещодавно потрапив у червону зону карантину. 

"24 вересня, коли Тернопіль перейшов до "червоної" категорії епідемічної небезпеки, показник захворюваності на 100 тисяч населення за 14 днів становив 615 хворих. Через тиждень він знизився до 484", - зазначив міністр. 

Новини за темою: Степанов дав песимістичний прогноз COVID-19: П'ять тисяч хворих за добу

За словами Степанова, хоч жорсткі обмеження допомагають зупинити поширення вірусу, МОЗ намагалося прийняти рішення, яке б не шкодило економіці країни. 

"Локдаун - це найкращий шлях, щоб розірвати ланцюг передачі інфекції. Але нам також потрібно було знайти баланс між економікою та протиепідемічними заходами, щоб не зупиняти економіку. Я вважаю, що ми знайшли такий баланс, але одночасно необхідно і надалі виконувати всі рекомендації МОЗ", - пояснив Степанов.

Однак, у разі погіршення ситуації, Україна може повернутися до жорстких обмежень. 

"Але в разі, якщо ситуація набуватиме загрозливого характеру, міністерство пропонуватиме повернення до суворіших карантинних заходів", - додав він.  

Нагадаємо, наразі в Україні діє адаптивний карантин: кожен регіон належить до певної зони епідеміологічної небезпеки (зелена, жовта, помаранчева та червона). Залежно від того, до якої зони потрапив регіон, карантинні обмеження там можуть посилювати або навпаки послаблювати. 

Цього тижня найжорсткіші обмеження діятимуть у Тернополі та Каневі, які належать до червоної зони. 

ZIK

Loading...