У МОН розповіли про особливості ЗНО-2020 в умовах карантину

Фото з відкритих джерел

Тестування може відбутися у червні-липні або у серпні-вересні

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році пройде з дотриманням соціального дистанціювання та з використанням засобів індивідуального захисту. Про це повідомила пресслужба Міністерства освіти і науки.

Згідно з повідомленням, якщо карантин завершиться до початку червня, основна сесія тестування пройде між 25 червня та 17 липня. Якщо карантин триватиме до початку серпня, ЗНО відбудеться з 17 серпня до 4 вересня. Вступна кампанія в українських університетах також відповідно зміниться.

"В умовах епідемії проведення ЗНО є набагато безпечнішим, ніж вступні іспити в університетах. Більшість учасників складають ЗНО за місцем проживання, тому їм не потрібно їхати в інше місто чи область. Натомість для складання вступних іспитів навпаки більшості вступників та їхнім батькам доведеться по кілька разів їздити в інші міста, що в рази збільшить кількість переміщень по країні. Водночас вступні іспити зазвичай збирають набагато більшу кількість людей в аудиторіях, ніж під час ЗНО", – зазначив заступник міністра освіти і науки Єгор Стадний.

Новини за темою: Освіта після пандемії: Як зсунуть ЗНО та вступ і які іспити скасують через коронавірус

У той же час повідомляється, що формат і процедура проведення ЗНО у 2020 році не зміняться. За правилами під час складання ЗНО-2020 обов'язковою є:

  • максимум 15 учасників та 2 інструктори в аудиторії;
  • дистанція 1,5 метри між учасниками в аудиторії;
  • соціальне дистанціювання біля входу в приміщення, щоб уникнути скупчення людей;
  • усі учасники ЗНО та інструктори будуть забезпечені засобами індивідуального захисту та антисептиками;
  • приміщення будуть провітрювати та дезінфікувати.

"Без змін залишаться кількість тестів та їхній зміст. Кожен учасник може скласти максимум 4 тести, а кількість завдань у них, які ґрунтуються на матеріалі, що вивчається у квітні-травні 11 класу, мізерно мала. Таке завдання може бути лише одне на весь тест, тому передруковувати тираж тестових зошитів через таку малу кількість завдань недоцільно", - додали в Міносвіти.

Учасники, які контактували з хворими або самі інфікувались коронавірусом, зможуть скласти ЗНО під час додаткової сесії, коли одужають або вийдуть із самоізоляції.

Раніше повідомлялося, що Міністерство освіти і науки через карантин в Україні розробило два можливі сценарії проведення ЗНО у 2020 році.

Loading...