live

У МОН анонсували збільшення вартості навчання для студентів-контрактників 38 спеціальностей

Зміни не будуть стосуватися студентів, які вже навчаються в закладах вищої освіти

Фото з відкритих джерел

У Міністерстві освіти та науки заявили, що протягом трьох років в Україні збільшуватиметься мінімальна ціна на контракт для 38 найпопулярніших спеціальностей. Про це написала на своїй сторінці у Facebook очільниця МОН Ганна Новосад. 

"Держава платить за одного студента-бюджетника у середньому в два з половиною рази більше, ніж середня ціна за контракт. Ця різниця призводить до того, що університети дофінансовують навчання контрактників за рахунок студентів-бюджетників. Як наслідок, коштів на якісну освіту не вистачає ні на одних, ні на інших. Щоб цього не було, ціна контрактного навчання має відповідати тим витратам, які несе університет для навчання студента. Не дуже популярно? Мабуть. Зате справедливо", - пояснила міністр.

Нововведення охопить такі популярні напрями як: право, економіка, політологія, менеджмент, маркетинг, міжнародні відносини, журналістика, фінанси, дизайн, туризм, готельно-ресторанна справа та інші. Водночас правило мінімальної вартості на контракт не зачепить інші 83 спеціальності: інженерні, технологічні, гуманітарні, природничі, аграрні, педагогічні науки.

Як зазначається, Кабінет міністрів ухвалив постанову, що поступово встановлюватиме мінімальну ціну на контракт. Так у 2020 році мінімальна вартість становитиме 60% від держфінансування на 1 студента в університеті, у 2021 – 70% та у 2022 – 80%.

Водночас у МОН наголосили, що не в усіх регіонах можливо застосувати такий підхід, тому також буде встановлено обмеження — університет не зобов'язаний підвищувати плату за контракт, якщо вона відповідає або вища, ніж три середні офіційні заробітні плати у області.

Нагадаємо, раніше міністр освіти і науки Ганна Новосад заявила, що переведення вчителів-пенсіонерів на строкові контракти терміном на один рік не означає одночасно масові звільнення фахівців.

Loading...