У Міжнародній федерації журналістів різко засудили напад на співробітницю NEWSONE Віолетту Товкес і закликали владу провести термінове розслідування

Напад на Віолетту Товкес

NEWSONE

Міжнародна федерація журналістів відреагувала на напад на журналістку телеканалу NEWSONE Віолетту Товкес, який відбувся в суботу, 28 листопада, під час прямого ефіру на церемонії вшанування пам'яті жертв голодоморів. Зазначається на сайті телеканалу.

"Ми рішуче засуджуємо напад на Віолетту Товкес і терміново закликаємо українську владу провести оперативне розслідування цієї атаки та притягнути зловмисника до відповідальності", – заявив гендиректор МФЖ Ентоні Белланже.

Він зазначив, що медіаплюралізм має на увазі, що всі точки зору повинні бути почуті.

"Ми підтримуємо боротьбу наших колег за свободу медіа. Журналісти повинні мати можливість робити репортажі без страху, а уряд повинен гарантувати, що вони працюють в безпечних умовах", – сказав він.

Своєю чергою, в Європейській федерації журналістів відзначили, що в Україні значно високий рівень насильства проти співробітників ЗМІ.

"Цього року ми знову зареєстрували 10 попереджень, що стосуються України, в тому числі випадки з підпалами та нападами. Українська влада повинна зробити все можливе для поліпшення захисту журналістів", – заявив генеральний секретар Організації Рікардо Гутьєррес.

Обидві федерації, МФЖ і ЄФЖ, висловили підтримку зусиллям Національної спілки журналістів України в боротьбі з безкарністю за злочини проти співробітників ЗМІ в Україні.

Нагадаємо, депутат Європейського парламенту Максиміліан Кра прокоментував ситуацію з нападом на журналістку телеканалу NEWSONE Віолетту Товкес. Він заявив, що був шокований тим, що відбувається, і зазначив, що якщо Україна хоче стати членом Євросоюзу, то повинна продемонструвати протистояння такому насильству і показати, що підтримує і гарантує свободу слова ЗМІ та медіа, які засуджують подібні вчинки.

Невідомий напав на журналістку телеканалу NEWSONE Віолетту Товкес в прямому ефірі на церемонії вшанування пам'яті жертв голодоморів, яка пройшла в Києві в суботу, 28 листопада.

Loading...