У місії ООН не можуть потрапити до тюрем ОРДЛО: Вимагають терміново надати доступ

Матільда Богнер

В ООН побоюються, що у місцях позбавлення волі порушено заходи безпеки, в тому числі щодо непоширення коронавірусу

Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні, яка не може потрапити до тюрем на непідконтрольній українському уряду території Донбасу, закликала терміново надати такий доступ. Про це повідомила голова місії Матільда Богнер під час брифінгу 22 вересня. 

Так, голова місії прокоментувала ситуацію щодо дотримання заходів безпеки у тюрмах, як на підконтрольній уряду території України, так і в окремих регіонах Донецької та Луганської областей, які незаконно контролюють представники самопроголошених республік. 

За її словами, від початку пандемії в українських тюрмах зафіксовано 120 підтверджених випадків коронавірусу, одна людина померла. Однак, Богнер наголосила, що тестування на COVID-19 у місцях позбавлення волі залишається обмеженим, а тому таких випадків може бути більше. 

"Ми закликаємо, щоб були вжиті заходи, щоб зменшити тюремне населення шляхом запровадження законопроєкту з амністією, і слід більше застосовувати вироки, які не передбачають ув'язнення", - наголосила глава місії ООН. 

Новини за темою: COVID-19 у тюрмах на Донбасі та в Криму: До міжнародних організацій звернулися по допомогу

Водночас вона додала, що ситуація у тюрмах на непідконтрольному Донбасі наразі невідома, адже представники так званих "Л/ДНР" не пускають представників місії до місць позбавлення волі. 

"На території самопроголошених республік ми бачимо, що нас не пускають до в’язнів і місць позбавлення волі. Міжнародні організації мають мати безперешкодний доступ до таких місць, і це має відбутися якнайскоріше", - наголосила Богнер.

Нагадаємо, раніше у Департаменті з питань виконання кримінальних покарань повідомляли, що в українських в'язницях почала збільшуватися кількість хворих на коронавірус COVID-19. Зокрема, хворобу активніше почали діагностувати як у співробітників, так і у в'язнів. 

Loading...