У Мін’юсті пояснили процедуру оформлення декрету на родича

Фото з відкритих джерел

Родичам дитини доведеться надати документи, які підтверджують зв'язок із нею

Міністерство юстиції України оприлюднило пам’ятку про процедуру оформлення декретної відпустки на родича, який доглядає за новонародженою дитиною. Про це повідомила пресслужба відомства.

Зазначається, що піти в декретну відпустку для догляду за дитиною може мати, батько, дідусь, бабуся, інші родичі, опікун, один із прийомних батьків, який фактично доглядає за малюком.

Для того, щоб оформити відпустку для догляду за дитиною, родич, який доглядатиме за дитиною, повинен надати за місцем своєї роботи такі документи:

  • заяву про надання відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку;
  • копію свідоцтва про народження дитини;
  • довідку про те, що мама дитини не скористалася правом на таку відпустку або вийшла на роботу до закінчення терміну відпустки та виплати по догляду за дитиною їй припинено (із зазначенням дати);
  • документ, що підтверджує родинний зв’язок працівника, який бажає оформити відпустку, з дитиною.

Новини за темою: У Мін'юсті назвали найпопулярніші дитячі імена у 2020 році

Відпустка для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку надається повністю або частково в межах установленого періоду та оформляється наказом (розпорядженням) власника або уповноваженого ним органу.

Водночас у Мін’юсті пояснюють, що декретна відпустка для догляду за дитиною може бути двох видів: оплачувана відпустка для догляду за дитиною до 3 років та безоплатна до досягнення дитиною 6 років (тільки за медичними показниками).

Після закінчення відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку родич, який за нею доглядає, має право на відпустку для догляду за дитиною до 6 років у випадку, якщо дитина потребує домашнього догляду відповідно до медичного висновку. При цьому така відпустка впливає на страховий і трудовий стаж.

Новини за темою: У Фінляндії хочуть зрівняти "чоловічий" та "жіночий" декрет

Роботодавець після отримання медичного висновку та заяви зобов’язаний видати наказ про відпустку для догляду за дитиною до досягнення нею шестирічного віку (без збереження заробітної плати), адже таке право гарантоване працівникам відповідно до ЗУ "Про відпустки" та КЗпП України.

Ці правила стосуються не тільки матері, але й будь-якого іншого родича, який доглядає за дитиною. Водночас для набуття права на відпустку для догляду за дитиною до 6 років родич, окрім заяви, повинен надати роботодавцю додаткові документи для встановлення родинних зв’язків. Бабуся з боку матері може надати такі документи:

  • власний паспорт;
  • паспорт доньки (матері дитини);
  • свідоцтво про народження доньки (матері дитини);
  • свідоцтво про народження дитини (онука);
  • свідоцтво про укладення шлюбу доньки (матері дитини) у разі зміни прізвища.

Новини за темою: В Україні зріс середній розмір лікарняних і декретних

Нагадаємо, нещодавно Фонд соціального страхування України відновив виплати лікарняних й декретних. Раніше їх було заблоковано через незаконні дії приватного нотаріуса.Loading...