У лісах Амазонки знайшли тисячі наскельних малюнків часів льодовикового періоду

Зображення були зроблені близько 12,5 тис. років тому

Наскельні малюнки, які знайшли в Колумбії, налічують 12,5 тис. років Marie-Claire Thomas / Wild Blue Media

Вчені з Великої Британії та Колумбії знайшли в тропічних лісах Амазонки десятки тисяч зображень тварин і людей, створених близько 12,5 тис. років тому на скелях, що простягаються в Колумбії більше ніж на 10 км. Про це повідомляє The Guardian.

Згідно з повідомленням, відкриття було зроблено в 2019 році, але досі трималося в секреті, оскільки було знято для великого серіалу Channel 4 "Таємниці джунглів: Загублені королівства Амазонки", який буде показаний в грудні.

Це місце знаходиться в Серранія-де-ла-Линдоса, де поруч з національним парком Чірібікете були виявлені інші наскельні зображення. Ведуча документального фільму археолог Елла Аль-Шамах сказала: "Нове місце настільки нове, що вони ще навіть не дали йому назви".

Наскельні малюнки, які знайшли в Колумбії, налічують 12,5 тис. років Marie-Claire Thomas / Wild Blue Media

Вік наскельних малюнків частково заснований на зображеннях нині вимерлих тварин льодовикового періоду, таких як мастодонт, доісторичний родич слона, який вимер в Південній Америці приблизно 12 тис. років тому. Є також зображення палеолами, вимерлого верблюда, а також гігантських лінивців і коней льодовикового періоду.

Цих тварин бачили і малювали одні з найперших людей, що колись досягли Амазонки. Вчені вважають, що на вивчення картин "будуть потрібні покоління".

Інші зображення включають риб, черепах, ящірок і птахів, а також людей, які танцюють і тримаються за руки. Одна фігура носить маску, що нагадує птаха з дзьобом.

Наскельні малюнки, які знайшли в Колумбії, налічують 12,5 тис. років Marie-Claire Thomas / Wild Blue Media

"Ми почали бачити тварин, які зараз вимерли. Малюнки настільки природні і настільки добре зроблені, що у нас не виникає сумнівів, що ви дивитеся, наприклад, на коня. У коня льодовикового періоду була дика важка морда. Малюнок настільки деталізований, що ми навіть можемо побачити кінський волос. Це чудово", — зазначив керівник британсько-колумбійської команди дослідників Хосе Іріарте.

Він вважає, що розгадка малюнків ховається в зображеннях дерев’яних веж серед картин, в тому числі фігур, які стрибають з них на мотузках.

Територія, на якій були виявлені картини, до недавнього часу була повністю закритою, і для безпечного входу на неї все ще ведуться переговори.

Новини за темою: Вчені відтворили вигляд єдинорога, який жив з людьми в льодовиковий період

Нагадаємо, раніше археологи в Ізраїлі виявили малюнки зниклої цивілізації. Наскельні гравюри, виявлені на древніх дольменах, дозволяють краще зрозуміти культуру будівничих гігантських похоронних структур.

Loading...