У "Київтеплоенерго" відповіли киянці, яка отримала платіжку за опалення з космічною сумою

У компанії підтвердили інформацію про "рекордну" квитанцію

Фото з відкритих джерел

Комунальне підприємство "Київтеплоенерго" підтвердило інформацію про те, що мешканка багатоповерхівки на Лівому березі отримала платіжку за опалення майже 53 тис. гривень, заявили, що це не помилка і не технічний збій. Про це повідомляє пресслужба компанії у Facebook

Згідно з повідомленням, ця інформація – не фейкова і мешканка будинку за адресою: вул. Є. Сверстюка, 52-В дійсно отримала платіжку за опалення 4-кімнатної квартири з опалювальною площею 127,3 кв. м у січні 52 932,18 грн.

Таку неприємну ситуацію пояснили тим, що в 23-поверховому будинку із 177 квартир на початку опалювального сезону лише 5 квартир лишались без квартирних лічильників опалення, а до початку лютого в будинку залишилась лише одна квартира без взятого на комерційний облік приладу обліку теплоенергії.

Так, мешканці квартир з лічильниками опалення оплачують лише спожите тепло за показаннями своїх лічильників та опалення місць загального користування, а різниця, що утворюється між показаннями загальнобудинкового лічильника та сумарними показаннями усіх індивідуальних, нараховується мешканцям без індивідуального лічильника.

Водночас комунальники зазначили, що хоча з точки зору закону нарахування за опалення в будинку на вул. Сверстюка, 52-В правильне, однак з огляду на реалії — суперечить логіці справедливих нарахувань для клієнтів. Одна квартира не повинна й не може оплачувати різницю між будинковим і квартирними лічильниками. З цією проблемою стикаються не тільки мешканці столиці, але жителі інших міст. Причина полягає у недосконалості нормативної бази, зокрема Постанови КМУ №630, вимог якої дотримуються теплопостачальники.

Методика спричиняє колізію, коли фінансове навантаження за різницю між показниками загальнобудинкового лічильника та індивідуальними приладами обліку й МЗК (місця загального користування) покладається на споживачів без індивідуальних лічильників. Ця методика працює, коли 50-70% квартир обладнані індивідуальними лічильниками. Натомість, коли у будинку без індивідуальних лічильників лишається 2-4 квартири, суми нарахувань стають шокуючими. 

Також комунальники пояснили, що наразі найбільш надійний спосіб уникнути подібної ситуації для мешканців будинків, де сусіди встановили індивідуальні лічильники опалення, - це також встановити індивідуальний лічильник. Щодо цього конкретного випадку із мешканкою столиці, то буде переглянуто перерозподіл спожитого тепла будинком і здійснено перерахунок. 

Нагадаємо, нещодавно жителька Києва Світлана Терещенко отримала платіжку, у якій їй нарахували рекордну суму за опалення за січень - майже 53 тисячі гривень.

Згодом стало відомо, що з цього приводу жінка має намір звертатися до поліції із заявою на "Київтеплоенерго" та вимагатиме відшкодування моральної шкоди. 

 

Loading...