live
Новини » Київ Читать эту новость на русском

У Києві вперше імплантували механічне серце

Віталій Кличко відвідав пацієнта Сайт Віталія Кличка

Незабаром таку операцію планують зробити ще одному пацієнту

У Олександрівській клінічній лікарні Києва кардіохірурги вперше провели операцію з імплантації механічного серця (LVAD). Про це йдеться на сайті голови КМДА Віталія Кличка.

Як зазначається, це перша подібна операція в Україні, яка була виконана на базі муніципального медичного закладу. Згодом Кличко особисто відвідав 67-річного пацієнта, якому імплантували механічне серце.

"Днями тут зробили унікальну операцію з імплантації механічного серця. Всього декілька таких операцій було зроблено в Україні - в Інституті серця. Операція, що зробили столичні кардіохірурги, - це найвищий рівень, який може бути в кардіології. Операція пройшла успішно. Пацієнт уже ходить і почувається добре", - заявив глава КМДА.
 
За словами завідувача кардіологічного відділення Олександрівської лікарні Віктора Клюзка, механічне серце імплантоване у власне серце чоловіка. Ця операція допоможе органу краще функціонувати.
 
"Серце не працювало. Чоловік не міг далеко ходити і постійно знаходився в лікарні. Ми вводили необхідні ліки, щоб підтримувати роботу серця. Тепер пацієнт може літати у будь-який куточок світу. Він живе, як зі звичайним механічним клапаном. І приймає лише варфарин. Раніше ці механічні серця були перехідним етапом до трансплантації. Сьогодні ж це - окрема альтернатива. І пацієнти живуть багато років з такими механічними серцями", - пояснив Віктор Клюзко.
 

 
Так, операція з імплантації тривала протягом трьох годин. Перед цим чоловіку діагностували важку форму серцевої недостатності. Крім цього, пацієнт переніс декілька інфарктів. А останній місяць хворий перебував на стаціонарному підтримуючому лікуванні, адже його стан погіршився.
 
До слова, вартість механічного серця (американського виробництва становить 4,5 мільйона гривень. А сама операція (разом із серцем та іншими витратами) становить приблизно 5 мільйонів гривень. Проте пацієнту провели її безкоштовно в рамках програми "Здоров’я киян", що фінансується містом. Наразі за кошти міського бюджету Києва було придбано два таких серця. Невдовзі його імплантують ще одному пацієнту.
 
Нагадаємо, нещодавно лікарі Черкаського обласного онкологічного диспансеру вперше в області провели аутологічну трансплантацію кісткового мозку - пересадку власних клітин пацієнтки.
Loading...