Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

У Києві попрощалися з професором Березовським, батьком екснардепа Ольги Богомолець

Вадим Березовський помер 14 листопада, у віці 88 років

Сьогодні, 16 листопада, на Байковому кладовищі пройшла церемонія прощання з ученим Вадимом Березовським - батьком колишнього народного депутата, екскандидата в президенти України Ольги Богомолець. Про це повідомляє "Страна".

Згідно з повідомленням, на прощальній церемонії були присутні близько 100 осіб, серед яких в основному були колеги вченого.

Зазначимо, про смерть Вадима Березовського повідомила сама Богомолець у своєму Facebook.

Довідка:

Вадим Якимович Березовський - народився 29 серпня 1932 року в столиці. Навчався в Київському медичному інституті на лікувальному факультеті.

Протягом довгих років лікарської практики він створив багато розробок, написав десятки монографій, а також є автором відкриттів в області фізіології.

У співпраці з патофізіологом Миколою Сиротиніним першим в Україні використовував електрохімічний метод вимірювання напруги кисню в людських живих тканинах і лабораторних тканинах.

Також створив генератори штучного гірського повітря, які здатні забезпечити індивідуальне дозування нормобаричної саногенної гіпоксії - прилади "Борей" і "Оротон".

Вадим Березовський був віцепрезидентом Міжнародної академії проблем гіпоксії, директором Державного науково-дослідного медико-інженерного центру немедикаментозного оздоровлення, реабілітації, терапії "НОРТ" при Інституті експериментальної патології, онкології та радіобіології ім. Кавецького, завідувачем відділу клінічної патофізіології Інституту фізіології ім. Богомольця, куратором напрямку "космічна медицина" Національного космічного агентства України. Також був членом ("академіком") Міжнародної академії проблем гіпоксії.

Помер Березовський у суботу, 14 листопада 2020 року, у віці 88 років.

Новини за темою: На Львівщині від ускладнень COVID-19 померло подружжя лікарів

Нагадаємо, в ніч на суботу, 14 листопада, на 86-му році життя помер актор, народний артист СРСР Армен Джигарханян. За словами представника Джигарханяна, в артиста зупинилося серце, а причиною смерті стали вік і хвороби.