Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

У Криму археологи виявили стародавню керамічну майстерню. Фото

Знахідку знайшли в центрі Севастополя на мисі Кришталевий, де зараз проходять будівельні роботи

Залишки керамічної майстерні у Криму Фото з відкритих джерел

В окупованому Криму археологи виявили залишки керамічної майстерні IV-III століть до нашої ери. Про це повідомляє Інститут археології РАН.

Зокрема, експерти розкопали чотири випалювальні печі, які були складені з сирцевих цеглин. Дві з них круглі, а дві - квадратні. Круглі застосовувалися при випалюванні посуду і амфор, а квадратні використовували для випалу черепиці.

Як зазначається, розміри давніх печей складають приблизно 3 на 3 метри. Також в одній було виявлено керамічні грузила для ткацьких верстатів з клеймами. В інший круглій печі знайдений невеликий керамічний штамп, який використовувався для нанесення орнаменту на глиняні вироби.

Поряд з печами археологи знайшли фрагменти бракованої черепиці і амфор. Також тут знаходилася площадка шириною близько 10 метрів, на якій виготовляли і сушили керамічні вироби.

Це відкриття дозволить краще зрозуміти розвиток місцевого гончарного виробництва і життя населення Херсонеса, де спостерігався високий попит на винну керамічну тару - амфори.

Новини за темою: МЗС перевіряє можливий продаж бруківки з кримського Херсонесу

Раніше повідомлялося, що у Звенигороді Львівської області археологи виявили руїни панського будинку XVI століття, вікна якого складалися з маленьких фрагментів скла, були оброблені алмазним зрізом і ретушовані.

Loading...