Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

У Карибському морі знайшли новий вид дивовижних морських істот

Випадково знайдена морська істота sciencealert.com

Істота належить до типу реброплави

Вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень США (NOAA) офіційно визначили новий вид підводних істот тільки за відеоматеріалами, випадково відзнятими на дні океану, передає Science Alert.

Істота, яку назвали Duobrachium sparksae, належить до типу реброплави. Її виявили за допомогою дистанційно керованого транспортного засобу Deep Discoverer біля узбережжя Пуерто-Ріко.

Як зазначається, істота потрапила на відео ще у 2015 році, але для того, щоб заявити про відкриття абсолютно нового виду тільки на основі відеодоказів, без будь-яких фізичних зразків, потрібно близько п’яти років.

Втім, камери змогли вловити тонкі деталі на тілі D. Sparksae довжиною менше міліметра. За словами дослідників, подальший аналіз організму показує, що його легко відрізнити від усіх інших відомих видів реброплавів.

Новини за темою: Науковці встановили, що стародавні крокодили полювали на динозаврів

"Це унікально, тому що ми змогли описати новий вид на основі тільки відео високої чіткості. У нас немає таких мікроскопів, як в лабораторії, але відео може дати нам достатньо інформації, щоб зрозуміти морфологію в деталях, наприклад, розташування їх репродуктивних частин та інші аспекти", - пояснює морський біолог NOAA Аллен Коллінз.

В цілому, три різних екземпляри цього молюска були зняті за допомогою ROV на глибині близько 3900 метрів, причому одна з тварин, схоже, використовувала свої щупальця, щоб закріпитися на морському дні.

"Це був гарний і унікальний організм. Він рухався як повітряна куля, прикріплена до морського дна по двох лініях, підтримуючи певну висоту над морським дном. Але чи прикріплений він до морського дна, ми не впевнені", – каже океанограф Майк Форд.

Новини за темою: В Австралії на берег винесло труп гігантської істоти. Фото

Інші екземпляри, можливо, не торкалися морського дна, але всі троє тварин були помічені в межах двох метрів від нього, в об'єкті, званому амфітеатром Аресібо, який знаходиться всередині підводної траншеї, відомої як каньйон Гуахатака.

Саме в цих дуже глибоких частинах океану зустрічаються реброплави, які дуже рідко трапляються вченим. Хоча ці тварини можуть зовні нагадувати медуз, вони не близькі родичі. Реброплави харчуються дрібними членистоногими та різними видами личинок.

На сьогодні описано близько 200 видів, при цьому в середньому щороку виявляється близько одного нового виду, і більшість відкриттів покладаються на методи відеозйомки як основу для фізичних описів, з огляду на труднощі збору зразків.

Новини за темою: Австралієць виявив дивну істоту, яку охрестили "вбивцею собак"

Нагадаємо, один зі студентів Каліфорнійського університету з’ясував, що кістки, які знайшли у 1980-х роках в Антарктиці та поклали в університетський музей неідентифікованими, належать велетенським хижим птахам, що жили десятки мільйонів років тому.

Loading...