У Дніпропетровській області зафіксували масове фотографування бюлетенів

Фото з відкритих джерел

Поліція отримала півсотню заяв про порушення на виборах, в тому числі про розголошення результатів волевиявлення

У неділю 22 листопада станом на 12:00 до поліції надійшло 50 заяв та повідомлень, пов’язані з порушенням виборчого процесу. Більшість із них стосувалася фотографування бюлетенів. Про це повідомляє пресслужба поліції Дніпропетровської області. 

Наразі правоохоронці перевіряють кожен факт фотографування та опитують причетних до цього осіб.

"Якщо в ході розгляду буде встановлено, що виборець оприлюднив фото свого бюлетеня з позначкою про голосування, слідчі реєструватимуть такі факти до Єдиного реєстру досудових розслідувань та відкриватимуть кримінальне провадження", - зазначили в поліції. 

Так, фото та відеофіксація виборчих бюлетенів, розголошення результатів волевиявлення є порушенням виборчого законодавства та передбачає кримінальну відповідальність. 

Новини за темою: На виборах в Миколаєві виявили "мертві душі"

Згідно зі статтею 159 Кримінального кодексу України порушення таємниці голосування карається штрафом, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до двох років.

Нагадаємо, у неділю, 22 листопада, розпочалося голосування у другому турі виборів мера в 11 містах, де за результатами голосування 25 жовтня жоден з кандидатів не отримав понад 50% підтримки.

 

Loading...