У Дніпрі відкрили першу в Україні трамвайну платформу для маломобільних груп населення

Трамвайна платформа для маломобільних груп населення у Дніпрі Фото з відкритих джерел

До кінця року в місті планують створити 11 таких зупинок

У Дніпрі відкрили першу в Україні унікальну трамвайну платформу для маломобільних груп населення. Це допоможе людям, які відчувають труднощі при самостійному пересуванні, потрапляти у громадський транспорт без сторонньої допомоги. Про це йдеться у сюжеті телеканалу ZIK. 

"В якості експерименту нами був вивчений досвід інших міст України, був вивчений зарубіжний досвід і зроблена спроба організувати першу інклюзивну платформу для мало мобільних груп населення, для того, щоб вони могли потрапляти в громадський транспорт без допомоги або з мінімальною допомогою оточуючих", - розповів начальник інспекції з питань благоустрою ДМР Руслан Мороз.

Зазначається, що участь у розробці інклюзивної платформи брали люди, які опікуються проблемами осіб з інвалідністю і знають їх потреби. Зокрема, було укладено тактильну плитку. Крім цього, враховувалася висота платформи. 

"У нас людей, які пересуваються за допомогою крісла колісного досить мало. Але є досить багато людей, які пересуваються за допомогою палички, милиць. І ми як раз враховували те, щоб було зручно, коли піднімаєшся на першу сходинку, вже заходиш, то відразу інші сходинки. Підтягувати себе людині зручніше, коли вона тримається за поручень в трамваї", - зазначила голова ГО "Центр адаптації людей з інвалідністю "Океан добра" Ольга Волкова.

Новини за темою: В Україні починає діяти закон, яким людей в інвалідних візках прирівнюють до велосипедистів

Так, висота платформи становить 25 сантиметрів, і вона розташована від трамваїв, тип якого проходить за першим маршрутом, на 5 сантиметрів. Найбільша відстань може становити 15-20 сантиметрів від першої сходинки трамвая. Крім цього, при створенні платформи фахівці врахували всі можливі технічні нюанси. 

"Є такі трамваї, так звана щітка, коли проходить і все прибирає з рельсів. Він трошки ширший, ніж звичайний вагон, тому ми і його пропускали і всі нюанси враховували при створенні цієї платформи", - додав фахівець департаменту транспорту і транспортної інфраструктури ДМР Іван Васючков.

Загалом у Дніпрі до кінця року планують зробити 11 таких зупинок, щоб жителі Дніпра могли скористатися громадським транспортом із комфортом.

Нагадаємо, раніше на Київських станціях метро "Лук'янівська" та "Сирець" протестували тактильні смуги для маломобільних категорій пасажирів.

Loading...