У Дніпрі археологи відкопали Катеринослав Кільченський

Розкопки тривали з 17 червня по 9 липня

Археологи з Дніпропетровського національного історичного музею ім. Д. І. Яворницького вперше в історії провели розкопки старовинного міста на території сучасної Самарівки. На думку вчених, саме звідси розпочало свою історію сучасне місто Дніпро, повідомляє Prostir.Museum з посиланням на Дніпропетровську облраду.

"Розкопки тривали з 17 червня по 9 липня на території забутого міста – Катеринослава Кільченського. Більше двохсот років вважалося, що всі його будівлі були розібрані і від міста не залишилося ніяких артефактів", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, були знайдені залишки міста XVIII століття, його житлові споруди, кахлі, печатки, кістки та інше.

"За 7 років існування міста були збудовані фортеця та декілька кварталів із житловими та громадськими спорудами. Населення міста в 1781 році складало близько 3 тис. осіб. Місто формувалося як поліетнічний центр. Його населяли українці, росіяни, греки та вірмени, які прибули з Кримського півострова. Працювали дві фабрики – шкіряна та свічна, два училища. У 1784 році було обрано нове місце для Катеринослава – високий правий берег Дніпра", - поінформував завідувач відділу ДНІМ ім. Д. Яворницького Максим Кавун.

Зокрема, найцікавішими знахідками експедиції спеціалісти називають пічні кахлі кінця XVIII століття. Знайдені одразу декілька зразків кахлів: зі східними мотивами (Китай, Японія), з рослинним орнаментом. Кольорові кахлі палацового типу ніколи не зустрічалися в даній місцевості. Фахівці переконані, що вони походять із Санкт-Петербурга або інших великих міст.

Довідка:

Катеринослав Кільченський (Перша назва - Катеринослав, в честь Святої Катерини, небесної покровительки імператриці Катерини II) - був заснований у 1776 році як місто-фортеця в гирлі ріки Кільчень, при впадінні в річку Самару. Це було типове для свого часу місто-фортеця, військово-адміністративний центр.

Місто називався так у 1776-1796 і 1802-1926 роках.

У 1796-1802 роках місто називалося Новоросійськ. Перейменування відбулося в рамках прагнення імператора Павла I знищити всі нагадування про діяльність його матері, імператриці Катерини II. Після смерті Павла I імператор Олександр I повернув місту в 1802 році колишню назву.

У 1926 році місто було перейменовано в Дніпропетровськ. Найменування утворено з назви річки Дніпро, на якій стоїть місто, і прізвища партійного і державного діяча Григорія Петровського, який починав тут свою трудову діяльність.

19 травня 2016 року Верховна Рада України в рамках процесу декомунізації офіційно перейменувала місто Дніпропетровськ у Дніпро, а 3 червня перейменування набрало чинності.

Новини за темою: На Чернігівщині фермер хотів посіяти кукурудзу, розкопуючи археологічні пам'ятки

Нагадаємо, раніше на території Запорізької гімназії №2 було знайдено залишки земляних валів та ровів цитаделі святого Іоана, що становила південну частину Олександрівської фортеці, зведеної у 1770 році.

Loading...