У Держпраці роз'яснили, коли співробітника можуть відсторонити від роботи

Роботодавець може відсторонити працівника від виконання обов'язків з кількох причин

Фото з відкритих джерел

Трудові відносини роботодавця і працівника після відсторонення не припиняються

Роботодавець має право відсторонити працівника від виконання ним обов'язків у разі відмови або ухилення від медичних оглядів, а також з інших причин. Про це повідомляє портал "ЮРЛІГА", посилаючись на роз'яснення фахівців Держпраці. 

Так, згідно зі статтею 46 Кодексу законів про працю України, працівник може бути відсторонений від виконання обов'язків з таких причин:

  • поява його на роботі в нетверезому стані, стані наркотичного або токсичного сп'яніння;
  • відмова або ухилення його від обов'язкових медичних оглядів, навчання, інструктажу та перевірки знань з охорони праці та протипожежної охорони;
  • в інших випадках, передбачених законодавством.

Після відсторонення від роботи, трудові відносини роботодавця і працівника не припиняються. Але в такому випадку працівника тимчасово не допускають до виконання його обов'язків.

Однак, відсторонення може передувати звільненню, зокрема за п.7 ч. 1 ст. 40 КЗпП у зв'язку з появою його на роботі в нетверезому стані, в стані наркотичного або токсичного сп'яніння. 

Крім того, якщо працівник не виконує у встановлений термін вимоги, які були підставою для законного його відсторонення від роботи, роботодавець може притягнути його до дисциплінарної відповідальності. Зокрема, він може розірвати з працівником трудовий договір.

Новини за темою: Роботодавці звернулися по допомогу з безробіття для понад 25 тис. українців

Також зазначається, що зарплата у разі відсторонення не зберігається, адже оплата праці здійснюється за виконану роботу. Однак, закон передбачає випадки, коли зарплата при відстороненні від роботи зберігається. Крім того, працівнику може бути виплачена допомога за кошти Фонду соціального страхування.

До слова, про відсторонення від обов'язків керівник підприємства повинен оголосити наказом або розпорядженням. Крім того, людина, до якої відноситься рішення, повинна бути повідомлена про це. Також працівник має право оскаржити наказ у встановленому законом порядку. 

Нагадаємо, нещодавно Міністерство охорони здоров'я України закликало роботодавців організувати віддалений режим роботи для працівників у зв'язку з пандемією коронавірусу COVID-19. 

Loading...