Новини » Суспільство Читать эту новость на русском

У "депутатських" поліклініках зняли доплати за роботу з хворими на COVID-19, – Кацман

Володимир Кацман Фото з відкритих джерел

В Україні рубають те, що рубати не можна, констатував експерт

Співробітникам "депутатських" поліклінік у центрі Києва зняли доплати за роботу з хворими на коронавірус, а в регіонах такі відцентрові процеси ще більші.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив політичний експерт, заслужений журналіст України Володимир Кацман.

Гість ток-шоу повідомив, що у двох поліклініках у Києві, де обслуговують, зокрема, народних депутатів, медикам зняли доплати за роботу із хворими на коронавірус.

"Сьогодні мені розповіли співробітники цих поліклінік, що їм зняли оплату, яку надавали перед цим два місяці всього лише, – доплату за роботу з "ковідними" хворими. Як ви думаєте, якщо в "депутатській" поліклініці на Верхній тут, в центрі Києва, знімають цю доплату, у Кіровоградській області або в Рівненській, або в Одеській, або десь ще, напевно, ще більші ось ці відцентрові процеси", – сказав Володимир Кацман.

Новини за темою: Медикам освітніх закладів встановлять карантинну надбавку до зарплати

Експерт додав, що після розмов зі спеціалістами стало зрозуміло, чому в українських лікарнях бракує кисню для хворих із коронавірусом. Володимир Кацман зауважив, що сьогодні в Україні виробляють кисню на три такі країни, як наша.

"У нас металургійні комбінати зобов'язані виробляти кисень для своїх печей і всього іншого, вони його виробляють і пакують в промислові великі газові балони... Ці балони не можна завозити до медичних закладів. Між цими балонами і тими ємностями, які є в лікарні для того, щоб зберігати кисень або концентрувати його, потрібен дядько Вася, слюсар..., який візьме, відкрутить правильно гаєчку в цьому балоні, прикрутить цю тасьму кудись, перекачає це все. Але не готують у нас таких фахівців, немає їх у нас, немає. Професійно-технічна освіта в бюджеті на 2021 рік, навіть ті залишки, які були, зрізали. Не потрібні нам фахівці!" – сказав Володимир Кацман та наголосив, що в Україні рубають те, що рубати не можна.

Як повідомляли, 30 листопада Кабінет міністрів України та Рада національної безпеки і оборони проведуть засідання, щоб дати прогнози розвитку епідемічної ситуації та визначитися, чи потрібно впроваджувати повний локдаун і коли. Про це йшлося під час наради під головуванням президента України Володимира Зеленського щодо запобігання поширенню коронавірусної інфекції.

Додамо, народний депутат від фракції "Слуга народу" Олександр Дубінський повідомив, що Кабінет міністрів України планує запровадити в країні повний локдаун вже з 24 грудня.