У Чорному морі біля узбережжя Криму знайшли затоплений під час Другої світової війни теплохід

За різними підрахунками, на судні загинули від шести до десяти тисяч людей

На дні Чорного моря біля Кримського узбережжя виявили санітарний теплохід "Вірменія", що перевозив  на борту тисячі біженців і був потоплений німецькою авіацією в 1941 році. Про це повідомляє Російське географічне товариство.

"У березні 2020 року в ході чергової пошукової операції район ретельно досліджували гідролокатором. В результаті фахівці міністерства оборони Росії виявили корпус затонулого судна, що співпадає своїми габаритами з характеристиками теплохода "Вірменія", - йдеться в повідомленні Російського географічного товариства.

Як зазначається, загибель теплохода "Вірменія" вважають однією з найбільших морських катастроф в історії, точна кількість людей, які перебували на борту невідома, але за попередніми підрахунками, там перебувало від шести до десяти тисяч пасажирів. Таким чином, у цій трагедії померло в п'ять разів більше осіб, ніж у аварії лайнера "Титанік". 

Слід зауважити, що теплохід "Вірменія" на початку війни був переобладнаний в санітарно-транспортне судно, зокрема, на нього нанесли червоні хрести і підняли прапор Міжнародного Червоного хреста.

6 листопада 1941 року теплохід вийшов з Севастополя, евакуюючи поранених, персонал декількох госпіталів і жителів міста. Вночі 7 листопада зайшов до Ялти, де взяв ще кілька сотень людей і вантаж. Серед евакуйованих були співробітники дитячого табору "Артек" з сім'ями, частина партійного керівництва Криму. Крім того, на борту перебували архіви, музейні колекції та зібрання. 7 листопада 1941 року теплохід "Вірменія" розбомбила німецька авіація.

Після огляду судна дослідники заявили, що характер пошкоджень свідчить, що корабель був потоплений не торпедами, як вважали раніше, а внаслідок атак німецької авіації.

Як зазначається, до останнього часу точне місце загибелі "Вірменії" залишалося невідомим. Спроби виявити теплохід робилися неодноразово, але залишалися безуспішними через велику глибину.

Джерела Інтерфаксу повідомляють, що 24 квітня військові фахівці знайшли недалеко від Ялти потоплений німцями теплохід "Вірменія".

"Теплохід знайдений глибоководним комплексом за координатами, які були визначені вченими в 2016 році. "Вірменія" знаходиться на глибині 1,5 тисячі метрів, на великому схилі, приблизно в 18 милях від берега", - сказав співрозмовник.

Нагадаємо, нещодавно китайські археологи під час проведення розкопок в провінції Хенань виявили велику кількість гробниць і жертовних поховань, датованих пізнім періодом правління династії Шан (1600-1046 рр. до н.е.)

Loading...