У Чорнобильській зоні вперше випробували робота-собаку Spot, який буде вимірювати рівень радіації

До випробувань також залучили безпілотники, наземні роботизовані системи та датчики-сканери для оцінки розподілу радіоактивних матеріалів

У зоні відчуження біля Чорнобильської атомної електростанції вперше провели випробування робота Spot. Його залучили до вимірювання рівня радіації у місцях поховання радіоактивних відходів. Про це повідомило Державне агентство України з управління зоною відчуження у Facebook.

Згідно з повідомленням, дослідницька група Бристольського університету спільно з українськими фахівцями з Центрального підприємства з поводження з радіоактивними відходами провели роботи на території двох секторів "Рудого лісу" та на територіях пунктів поховання "Підлісний" і "Буряківка".

Окрім чотириногого робота для вимірювання рівня радіації залучили також безпілотники, наземні роботизовані системи та датчики-сканери для оцінки розподілу радіоактивних матеріалів на площі та в просторі.

Науковці планують отримати 3D-зображення ділянок, які мають високу потужність дози радіації, що дозволить українським експертам оновити карти розподілу радіаційного забруднення на ділянках, де проводилося обстеження.

Новини за темою: У Чорнобильській зоні відчуження з'явився перший веломаршрут

Нагадаємо, раніше Чорнобильську зону відчуження офіційно відкрили для відвідування туристів в умовах адаптивного карантину. Однак, якщо під час проведення температурного скрінінгу хоча б в однієї особи зафіксують підвищену температуру, то у зону відчуження не пустять всю групу.

Loading...