У Чорнобильській зоні відчуження з'явився перший веломаршрут

Протяжність цього веломаршруту 45 кілометрів

Державне агентство України з управління зоною відчуження разом із профільними підприємствами сфери управління розробило та затверджено перший веломаршрут у межах проєкту "Магніти України: Чорнобиль". Про це повідомляє "Урядовий портал". 

"Ми сподіваємося, що веломаршрут дозволить відвідувачам зони відчуження побачити унікальний світ Чорнобильського Заповідника. Зупинитися у колишніх населених пунктах, які багато років приваблюють відвідувачів своєю самобутністю", – розповів заступник голови ДАЗВ Максим Шевчук.

Як зазначається, загальна протяжність маршруту, що пролягає від КПП "Зелений мис" через села Куповате, Опачичі, Оташів та Плютовище, сягатиме понад 45 кілометрів.

Новини за темою: Зловживання під час будівництва в Чорнобильській зоні: СБУ викрила "Укрбуд" на багатомільйонних оборудках

Під час розробки веломаршруту Державне підприємство "Центр організаційно-технічного і інформаційного забезпечення управління зоною відчуження" разом із представниками спортивної та туристичної велоспільноти України провело технічні проїзди, щоб зафіксувати усі функціональні та топографічні особливості маршруту.

Також відомо, що для усіх, хто братиме участь у проходженні веломаршруту, розробили перелік умов та інструкції. Кожна група буде забезпечена двома супроводжуючими, а на час облаштування маршруту буде наявний технічний транспорт, який зможе забезпечити підтримку учасників маршруту.

Окрім цього, перед затвердженням маршруту, за стандартною процедурою погодження та розробки маршрутів для відвідування, було проведено радіаційно-дозиметричний контроль. Гарантується, що контрольні рівні можливого опромінення не будуть перевищені.

Новини за темою: Серіал "Чорнобиль" здобув премію BAFTA як найкращий мінісеріал

Нагадаємо, нещодавно режисер серіалу "Чорнобиль" Юган Ренк побував в Україні та вперше відвідав зону відчуження - міста Чорнобиль та Прип'ять. 

Loading...