У Чорнобилі помітили тварин, яких в ХХ столітті винищили у природі. Фото

Кінь Пржевальського Чорнобильський Радіаційно-екологічний Біосферний Заповідник/Станіслав Гуменюк

Цих коней запустили в українську Зону відчуження ЧАЕС на початку 1990-х, де вони почали розмножуватися

У Чорнобилі виявили табун коней Пржевальського, які у ХХ столітті були практично винищені у природному середовищі. Про це повідомляє пресслужба Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника. 

"Сніжний привіт від Пржевальців. Готуйте шуби, бо йдуть морози", — підписали серію знімків на Facebook-сторінці заповідника. 

Як відомо, цей різновид диких коней був відкритий у 1879 році Миколою Михайловичем Пржевальським в Центральній Азії. Російський географ під час повернення з другої експедиції отримав у подарунок від купця шкуру та череп коня, які добули місцеві мисливці. Згодом Микола Михайлович помітив, що череп та шкура належать невідомому на той час виду тварин. Дослідник зробив перший опис цих коней, після чого їх назвали на честь першовідкривача - кінь Пржевальского.

Новини за темою: В Австралії виявили можливого предка людей і більшості тварин

Тварина відрізняється від інших коней генетично, адже має 66 хромосом, а не 64. За попередніми даними, коней важко приручити.

Цей вид почав поступово зникати у другій половині ХХ століття через суворі морози та полювання. А на початку 1990-х років кілька коней в якості експерименту випустили в українську Зону відчуження Чорнобильської АЕС, де вони стали активно розмножуватися.

Нагадаємо, нещодавно у горах Болівії знайшли десятки нових видів рослин та тварин, яких давно вважали вимерлими. Серед тварин - нові види змій, "жаба-ліліпут" і метелики, а серед рослин - небачені до цього орхідеї.

Loading...