МОЗ у 2,5 рази збільшить тариф на екстрену меддопомогу у 2021 році, - Степанов

Голова МОЗ Максим Степанов МОЗ

Також МОЗ планує встановити відповідні індикатори якості

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив,що на наступний рік новий тариф  на надання екстреної медичної допомоги планують збільшити у 2,5 раза. Про це повідомляє "Урядовий портал".

"Зараз тариф становить 164 гривні, вже після підняття. До цього було 116 гривень. На наступний рік ми запропонували, щоб це було 412 гривень. Це у два з половиною рази більше за чинний тариф. За нашими підрахунками, новий тариф буде покривати усі витрати на надання цієї медичної послуги", - розповів Степанов.

Новини за темою: Степанов обговорив з мерами міст ситуацію щодо карантину: Про що домовились

Окрім цього, він пояснив механізм підрахунку суми, яка в місяць сплачується екстреній медичній допомозі. Так кількість людей, яка проживає в місті, множиться на 164 гривні. Ці кошти йдуть на заробітну плату працівникам, пальне для машин екстреної медичної допомоги та медичні засоби, які знаходяться в каретах швидкої.

Також Степанов наголосив, що коли йдеться про підвищення тарифу на надання екстреної медичної допомоги, то необхідно також встановити відповідні індикатори якості.

Новини за темою: Відновлення виробництва вакцин в Україні: Очільник МОЗ поділився планами

"Перший – час приїзду. Зараз лише 31% бригад доїжджають у терміни, встановлені державою. На наступний рік ми закладаємо, що буде не менше 60%, у 2022 році - 75%, а на 2023 рік – не менше 85%. Тобто у нас є конкретний план реформування екстреної медичної допомоги. Ми розрахували це на 3-4 роки. Також сюди входить маршрутизація пацієнтів. Наприклад, якщо є хворий з інфарктом чи інсультом, то його відразу повинні відвезти у ту лікарню, яка визначена для лікування цього хворого. Більш того, коли пацієнта везуть, то бригада екстреної допомоги повинна повідомити у лікарню, щоб відразу по прибуттю пацієнту почали надавати медичну допомогу, особливо у разі критичного стану", - розповів очільник МОЗ.

Новини за темою: МОЗ назвало препарат, який може допомогти вилікуватися від коронавірусу

Нагадаємо, напередодні міністр охорони здоров'я Максим Степанов заявив, що першочергово безкоштовною вакциною від коронавірусу COVID-19 будуть забезпечувати групи ризику. 

Loading...