Тиск у суспільстві зростає, і люди з нестійкою психікою починають реагувати ексцесами, – політичний психолог

Віктор Рибаченко Фото - скріншот

Віктор Рибаченко звернув увагу на таке явище, як "психологічне зараження"

У суспільстві зростає тиск через розчарування владою, економічні негаразди тощо, і на це люди з нестійкою психікою починають реагувати ексцесами.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політичний психолог Віктор Рибаченко.

Експерт, аналізуючи останні події в країні та загострення криміногенної ситуації, заспокоїв українців, що нічого надзвичайного не відбувається.

"Тиск зростає у суспільстві. Чому? Скажімо, розчарування владою. Є такий фактор? Є. Економічні негаразди. Є такий фактор? Є. Усе це тисне на людей. Тисне, і слабкі ланки, а слабкими ланками у нас є люди з нестійкою психікою, починають реагувати ексцесами. А є ще таке поняття як "психологічне зараження" чи "психічне зараження", – зазначив Віктор Рибаченко та пояснив, що ідеться про випадки, коли один зловмисник захоплює міст чи "мінує" торговельні центри, інший на це дивиться і сам таке ж робить.

Віктор Рибаченко зазначив, що психологи пояснюють такі дії тим, що більшість людей належать до стадних особистостей – хтось зробить, і вони теж: "На жаль, такої стадності у наслідуванні хороших справ менше спостерігається, ніж такої. Я хочу всіх заспокоїти і сказати – нічого не відбувається екстраординарного".

Експерт додав, що до різних надзвичайних ситуацій, через які люди хвилюються і нервують, додається ще й слабка влада, яка не може забезпечити порядок: "Але ми повинні пам'ятати, що в історії людства слова "порядок" і "тоталітаризм" стоять дуже поряд".

Новини за темою: Захоплення заручника в Полтаві: Поліція відкрила справу за трьома статтями

Віктор Рибаченко риторично поцікавився: "Скажіть, будь ласка, чи немає сьогодні у когось в Україні бажання перед місцевими виборами показати, що є така "залізна рука" в Україні, що вона може навести порядок, ви тільки правильно обирайте, шановні виборці… І ми побачимо, як ці гасла зазвучать на місцевих виборах".

Нагадаємо, 21 липня в центрі Луцька на Театральній площі чоловік з вибухівкою і зброєю захопив маршрутку. Зловмисника затримали та обрали запобіжний захід.

А 23 липня у Полтаві правоохоронці проводили спецоперацію із затримання викрадача авто, який намагався уникнути відповідальності.

Як повідомлялося, чоловік, якого підозрюють у викраденні авто, під час затримання висмикнув чеку із гранати. Він також тримав за руку одного із правоохоронців, який його затримував, та погрожував підірвати гранату.

Loading...