Тисячі монет. Біля столиці Угорщини знайшли величезний середньовічний скарб

Найстаріша з монет відноситься до ІІ століття

Фото з відкритих джерел

Під час розкопок в поселенні Уйлендел недалеко від Будапешта був знайдений розбитий глечик з тисячами срібних і чотирма золотими монетами. У заяві Музейного центру Ференці йдеться, що цей тайник є найбільшим скарбом монет пізнього середньовіччя, коли-небудь знайденим в окрузі Пешт.

Як зазначається, найстаріша з монет, що відноситься до ІІ століття, — це срібний денарій Луція Вера, співправителя Римської імперії 161−169 років. Крім того, чотири золотих форинта часів Матіаша I (1458−1490) були заховані під тканиною. Також вчені помітили ватиканський денарій, гроші, випущені Папою Пієм (1458−1464).

Фото з відкритих джерел

За оцінками, монети коштували близько 74 золотих форинтів на той час, коли вони були заховані, — сьогоднішня ціна розкішного автомобіля. Вважається, що їх заховали жителі цього району під час нападу військ Османської імперії, перед відомою битвою під Могачем.

Дводенні розкопки очолював Балаж Надь, нумізмат музейного центру, йому допомагали волонтери з Асоціації общинної археології. Надь заявив, що розкопки були викликані виявленням 150 середньовічних монет на цьому місці в 2019 році.

Фото з відкритих джерел

"Зрідка можна так добре бачити, як глибока оранка руйнує скарби, заховані в землі. Цього разу наконечник плуга розбив горщик з монетами і потягнув їх у певному напрямку, щоб можна було простежити за розташуванням монет. Розбитий горщик не можна було зберегти цілим, тому монети збирали на місці", — зізнався Балаж Надь.

Новини за темою: У Швеції археологи знайшли скарб зі срібними монетами вікінгів

Раніше повідомлялося, що закарпатські археологи виявили середньовічну монету, денар Калмана, яка була викарбувана на межі XI-XII сторіч у королівстві хорватів та угорців.

Loading...