Тимчасове скасування безвізу з ЄС: Політичний експерт вказав на маніпуляцію

Олексій Якубін

Фото з відкритих джерел

Лист посла України при ЄС на адресу віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції був особистим, стверджує експерт

Новина про тимчасове скасування безвізового режиму між Україною та Європейським Союзом через рішення Конституційного Суду щодо декларування є маніпуляцією. Таку думку на своїй сторінці у Facebook висловив політичний експерт Олексій Якубін.
 
"Як працюють маніпуляції - на тему скасування так званого "безвізу". Посол України в ЄС написав віцепрем'єру України листа, де поділився неофіційною думкою. Своєю. На цю тему. Лист "випадково" опинився в розпорядженні одного сайту. Вуаля - можна писати алармійські заголовки про скасування безвізу, типу цитую - "в ЄС вважають рішення КС підставою для призупинення безвізу", - зазначив він.
 
Як повідомлялося, раніше видання "Європейська правда" заявило, що в Європейському Союзі стурбовані останніми рішеннями Конституційного Суду України щодо діяльності антикорупційних органів, і воно може стати підставою для тимчасового призупинення безвізу.
 
 
Як стверджують журналісти, про це йдеться в листі посла України при ЄС Миколи Точицького на адресу віцепрем'єра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольги Стефанишиної, який з'явився в їх розпорядженні.

"Як поки неофіційно відзначають наші контакти, рішення Конституційного Суду України No 13 - р/2020, яке скасувало ключові антикорупційні повноваження НАЗК, кримінальну відповідальність за недостовірне декларування, є достатньою підставою для початку запуску Європейською комісією механізму тимчасового призупинення дії безвізового режиму", - нібито говорилося в листі.

Нагадаємо, днями Конституційний суд України скасував право НАЗК перевіряти декларації і виявляти конфлікт інтересів. Зокрема, повноваження НАЗК щодо перевірки декларацій суд визнав такими, які не відповідають Конституції України.

У зв'язку з цим рішенням багато державних інституцій виступили з критикою КСУ, а президент Володимир Зеленський зібрав екстрене закрите засідання РНБО.Loading...