ЦВК пояснила затримку даних щодо явки на місцевих виборах

ЦВК. Фото GettyImages/Global Images Ukraine

У ЦВК заявили про відсутність інформаційної системи на рівні ТВК через скорочене фінансування

Центральна виборча комісія не уповноважена отримувати оперативну інформацію про явку виборців на місцевих виборах упродовж дня голосування. Про це повідомила пресслужба відомства.

Зазначається, що відомості про голосування дільничні виборчі комісії подають до усіх ТВК з місцевих виборів. Після цього міські, районні в місті, сільські та селищні виборчі комісії передають інформацію лише на момент закінчення голосування (20 годину) відповідним органам для подальшої передачі цієї інформації до ЦВК.

Як повідомляють у ЦВК, інформаційно-аналітична система "Вибори", яка теоретично могла б автоматично передавати всі дані відразу до Комісії, не розгорнута до рівня ТВК через обмеження фінансування, спричиненого пандемією COVID-19.

Враховуючи це, інформацію про явку виборців відповідні працівники Секретаріату Комісії збирають будь-якими засобами зв'язку, зокрема телефоном та електронною поштою. При цьому процес опрацювання й оприлюднення таких даних вимагає тривалого часу, а відомості є фрагментарними та попередніми. "Остаточну офіційну інформацію щодо кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчих дільницях на момент закінчення голосування, ЦВК зможе оприлюднити лише після її надходження до Комісії від органів ведення ДРВ та подальшого опрацювання й узагальнення", – йдеться в повідомленні.

Новини за темою: Явка на місцевих виборах станом на 16:00 склала 27%, – "ОПОРА"

Раніше повідомлялося, що результати виборів у Києві в кращому випадку будуть відомі не раніше ранку середи, 28 жовтня. Тоді у столичній ТВК заявили, що швидкість підрахунку голосів ускладнює форма нових бюлетенів.

Loading...