Цього року в Україні відмічається одне з найбільших підвищень температури повітря

Директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда Фото з відкритих джерел

Південні області України поступово наближаються до балканського чи грецького клімату

В усіх країнах Північної півкулі, в тому числі й в Україні, відмічаються зміни клімату, які виражені в тому, що середньорічна температура повітря по сезонах підвищується. Про це заявив директор Укргідрометцентру Микола Кульбіда в інтерв'ю "РБК-Україна".

За його словами, потепління найбільш виражене у північних країнах Європи. Чим далі на південь, воно менш виражене, проте доходить до України.

"Мені складно судити стосовно Австралії, адже це Південна півкуля. Там є свої особливості атмосферних процесів. А стосовно Північної півкулі, то в усіх країнах відмічаються зміни клімату. Вони виражені в тому, що середньорічна температура повітря по сезонах підвищується. Для України це підвищення одне з найбільших", - розповів Кульбіда.

Також він додав, що південні області України наближаються до балканського чи грецького клімату.

"Це виражається у помітному підвищенні температури та зменшенні ефективності опадів за рахунок їх випаровування", - роз'яснив синоптик.

Новини за темою: Зима за кілька днів до початку літа: В Українських Карпатах випало близько 10-15 см снігу

Нагадаємо, синоптики дали прогноз погоди в Україні на червень 2020 року. Зокрема, у перший місяць літа середня місячна температура очікується в межах +18...+22 градусів, що на 1,0-1,5 градусів вище середніх багаторічних значень.Loading...