live

Цькування за "Смуглянку": Експерти застерігають, що в Україні не буде героїв, які не викликатимуть різночитань

Ток-шоу "13" Фото - скріншот

"Це є проблемою державного рівня"

В Україні може виникнути така ситуація, що не буде тих героїв, які не викликатимуть різночитань.

Про це в ефірі ток-шоу "13" на телеканалі ZIK заявила політолог, аналітик Фонду громадської дипломатії Олександра Решмеділова.

Гостя ток-шоу прокоментувала історію із хлопчиком з Волині, який стикнувся із булінгом та звинуваченнями у пропаганді "руского міра" після того, як на творчому конкурсі виконав пісню "Смуглянка-молдаванка". Олександра Решмеділова зауважила, що дитина після такого могла взагалі б відмовитися від творчості через несприйняття такої агресивної поведінки.

Політолог нагадала, що пісня, яку виконав юний волинянин, стала популярною після виходу на екрани фільму "У бій ідуть одні старики...", що не викликає жодних різночитань. Олександра Решмеділова поцікавилася, на прикладах кого нині можна навчати дітей, щоб із цього приводу не було неоднозначності, оскільки в Україні може виникнути така ситуація, що не буде тих героїв, які не викликатимуть різночитань. Це є проблемою державного рівня, каже гостя ток-шоу.

Новини за темою: Ти про це не забуваєш: Підлітки розповіли про кібербулінг

Інший гість ток-шоу "13" – політичний консультант Ігор Рейтерович нагадав, що існує термін "кібербулінг", і за кордоном існують закони стосовно такого явища.  

"У нас нещодавно ухвалили закон про протидію булінгу у школах, але потрібен і окремий закон, у тому числі. Чому? Тому що мова йде про дитину. Одна справа, коли це дорослі політики, їх можна критикувати, їх цькують у тому числі, але вони - дорослі люди. Тому держава, безумовно, повинна на такі речі реагувати. І дуже погано, що ми не побачили жодної реакції представників влади", – заявив Ігор Рейтерович.

Нагадаємо, 12-річного Максима Ткачука із Волинської області, який переміг на пісенному конкурсі у Лондоні, розкритикували через виконану ним пісню "Смуглянка-молдаванка".

Loading...