Церква не може відмовлятися від молитви: Філарет заявив, що пасхальні богослужіння повинні відбуватися

Почесний патріарх Православної церкви України Філарет. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine

Церква буде виконувати вимоги влади, які стосуються забезпечення безпеки в умовах коронавірусу

Пасхальні богослужіння повинні відбуватися, тому що ми святкуємо велику подію – воскресіння Ісуса Христа. Відмовлятися від молитви у такий день церква не може.

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявив глава Українськї православної церкви Київського патріархату Філарет.

"Позиція моя, церковна позиція –  пасхальні богослужіння повинні відбуватися. Тому що ми святкуємо велику подію – воскресіння Ісуса Христа, подолання смерті. Тому відмовлятися від молитви у такий день церква не може", – заявив Філарет і додав, що на богослужіння у Великодній день до храму може приходити лише обмежена кількість віруючих.

Новини за темою: Яким буде Великдень на карантині: МВС і церковники узгодили формат свята

За його словами, проводити богослужіння у храмах будуть й для того, щоби транслювати їх онлайн.

Новини за темою: Великдень і травневі свята: Як працюватимуть банки

"Тому богослужіння в православних храмах у пасхальний день будуть звершуватися. Але ми будемо виконувати вимоги нашої української влади, які стосуються забезпечення безпеки в умовах коронавірусу. А це означає, що на богослужіннях може бути обмежена кількість віруючих. Вона залежить від того, який храм: якщо він великий, може бути і більше людей, а якщо маленький, то не більше 10 чоловік. Тому ніхто не повинен хвилюватися: богослужіння будуть звершуватися. Одні будуть дивитися онлайн, а інші – можуть прийти до храму. І ми закликаємо – щоб віруючі залишалися вдома", – наголосив Патріарх Філарет.

Нагадаємо, раніше в Офісі президента заявили, що лише 3% українців збираються відвідати церкву на Великдень, а більшість підтримує ідею проведення богослужіння в режимі онлайн.

Додамо, нещодавно у своєму зверненні президент України Володимир Зеленський заявив, що Великдень у новому форматі цьогоріч – це справжній прояв любові до ближнього.

 

Loading...