Центральна влада в Україні не проявила характер, – мер Умані про напружену ситуацію в місті

Хасиди в Умані. Фото EPA-EFE

Олександр Цебрій каже, що попереджав про це ще кілька місяців тому

Центральна влада не проявила характер і не взяла на себе відповідальність, тому в Умані виникла напружена ситуація, пов’язана зі святкуванням Рош га-Шана.

Про це повідомив міський голова Умані Олександр Цебрій під час включення в ефірі програми "Деталі дня" на телеканалі ZIK.

Олександр Цебрій нагадав, що в Умані не один рік приймають паломників-хасидів, і завжди робили все, щоб жителі міста не відчували незручностей через прибуття великої кількості іноземців, а паломники могли мати всі можливості, щоб реалізувати свої релігійні потреби. Проте поточний рік є незвичайний з огляду на пандемію коронавірусу, зазначив Олександр Цебрій та нагадав, що ще пів року тому він говорив про те, що може виникнути напружена ситуація, пов’язана зі святкуванням Рош га-Шана в Умані. Проте, каже міський голова, його не почули.

"Позиція держави Ізраїль категорична – ні традиційному святкуванню Рош га-Шана. Але наша центральна влада не проявила характер, не взяла на себе відповідальність, і тільки завдячуючи тому, що я наполегливо, м'яко кажучи, стукав в усі двері і навіть довелося мені переночувати під Офісом президента, звернули на це питання увагу. Але питанням повинна була зацікавитися центральна влада, яка зараз несе повну відповідальність за ситуацію, яка склалася у місті Умань. Вона повинна була взяти відповідальність ще 2-3 місяці тому", – зазначив Олександр Цебрій.

Новини за темою: В Ізраїлі просять Зеленського заборонити паломництво хасидів в Умань

Міський голова наголосив, що він категорично проти того, щоб ситуацію в Умані порівнювали з подіями, які сталися у Нових Санжарах. За його словами, сутички місцевого населення із хасидами, які сталися вночі, – це побутовий конфлікт, який не має етнічного чи релігійного підґрунтя.

"Люди налякані, їх можна зрозуміти. Вони налякані коронавірусом, і тому роблять все, щоб убезпечити своє життя і життя своїх рідних", – сказав він.

Олександр Цебрій резюмував: "Я переконаний, що, якщо держава, м’яко кажучи, не проявила характер ще тоді, коли це треба було зробити, ще декілька місяців тому, і паломники заїхали на територію нашої країни, вони повинні бути, як мінімум, відтестовані і повинні знати самі, чи вони є носіями COVID-19, і уманчани повинні знати".

На його думку, це дозволить зняти соціальну напругу у місті.

Нагадаємо, в Умані Черкаської області правоохоронці відкрили провадження через сутичку українців з іноземцями, які приїхали святкувати Рош га-Шана.

Як повідомляли, міський голова Умані Олександр Цебрій заявив про необхідність облаштування контрольно-пропускних пунктів для контролю в’їзду людей у місто.Loading...