Це байки Крилова, - епідеміолог про створення української вакцини від COVID-19

Фото з відкритих джерел

В Україні давно вже знищені всі виробничі потужності з вироблення такої вакцини, каже Андрій Александрін

Сподіватися на створення української вакцини від коронавірусу не варто, вона не з’явиться навіть до кінця наступного року.

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив епідеміолог Андрій Александрін.

Експерт прокоментував імовірність появи вакцини від коронавірусу українського виробництва. На його думку, сподіватися на це найближчим часом не слід.

"Я не вірю, що в Україні з'явиться вакцина навіть до кінця наступного року, від COVID-19. Сподіватися на створення української вакцини – це, напевно, взагалі якісь байки Крилова", – сказав Андрій Александрін.

Епідеміолог назвав, що стоїть на перешкоді до створення "антиковідної" вакцини в України.

"По-перше, у нас давно вже знищені всі виробничі потужності з вироблення такої вакцини. Поставити це на виробництво – це дуже складно. У нас немає наукового потенціалу в країні, який міг би це зробити. У нас немає жодної лабораторії третього рівня, не кажучи вже про четвертий рівень, де можна проводити такі дослідження. Тому, якщо в нашій країні нічого цього немає, скажіть мені, будь ласка, звідки ми візьмемо якісну, ефективну і безпечну вакцину? Понад те, коли президент заявив вчора, що над вакциною вже працюють 6 місяців, ну, це несерйозно. Я знаю людей, які у нас в Україні пов'язані з імунологією і з вакцинацією, і дуже уважно стежать за цим, розбираються в цих питаннях, але для них це теж шок", – сказав Андрій Александрін.

Новини за темою: Військовий епідеміолог назвав аферою історію з "українською вакциною" проти коронавірусу

Як повідомляли, станом на ранок 23 жовтня в Україні зафіксовано 330 396 випадків коронавірусної хвороби COVID-19. Протягом останньої доби було підтверджено рекордні 7 517 нових випадків, 121 людина померла, 2 680 осіб подолали хворобу. Загалом від COVID-19 вже померли 6 164 осіб, одужало - 137 578.

Раніше президенту Володимиру Зеленському представили зразок можливої української вакцини від коронавірусу. Повідомляється, що зразок створено на основі унікального підходу. За словами одного з розробників, доктора медичних наук Михайла Фаворова, препарат потенційно допоможе боротися з новими видами коронавірусних інфекцій, які мутують.

Loading...