Треба саджати, щоб наступні не крали, – ексгенпрокурор про розкрадання з держрезерву

Святослав Піскун Скріншот із відео

Проблемою є відсутність в Україні обґрунтованого професійного аналізу ситуації з пандемією, наголосив Святослав Піскун

Якщо була недостача у держрезерві, треба ухвалювати політико-правове рішення і садити винних у в’язницю, щоб наступні не крали.

Про це в ефірі ток-шоу "15" на телеканалі ZIK заявив тричі генеральний прокурор України у 2002-2003, 2004-2005 і 2007 рр. Святослав Піскун.

Гість студії, коментуючи видатки з Фонду на боротьбу з коронавірусом і рівень готовності України до наступних хвиль пандемії COVID-19, назвав одну із ключових проблем, яка є в Україні.

"На мій погляд, наша проблема ще у тому, що у нас немає обґрунтованого професійного аналізу ситуації з пандемією, яка відбувається у державі. У нас був період, в якому ми могли настільки правильно використати ситуацію, що у нас сьогодні країна була повністю підготовлена і до другої, і до третьої хвилі пандемії", – зазначив Святослав Піскун.

Гість ток-шоу зауважив, що інформація про те, як МОЗ чи головний санітарний лікар працюють із ВООЗ, є закритою, невідомо, чи хтось обговорював ситуацію в Україні, чи є якісь норми, скільки на тисячу населення треба певних препаратів тощо. Святослав Піскун каже, що у світі такі норми є. На його думку, за літній період треба було підготуватися до повернення пандемії і використати всі кошти до копійки із Фонду на боротьбу з коронавірусом на медицину.

Новини за темою: "Роздерибанили" фонд боротьби з COVID-19 і вирішили ще й на відновленні Донбасу вкрасти, – Корнійчук

"У мене питання – чи закуплені пересувні госпіталі на випадок посилення пандемії в Україні? І вони зберігаються у держрезерві? Хто нам сьогодні може сказати, скільки пересувних госпіталів, скільки пічок для обігріву, скільки їжі, масок, рукавичок, ліків у нас сьогодні заготовлено? Треба, щоб хтось відзвітував про це і сказав – пане громадянине, не хвилюйтеся", – наголосив Святослав Піскун.

Гість студії додав: "Якщо була недостача – посадіть у тюрму… Тут треба ухвалювати політико-правове рішення – треба саджати, щоб наступні не крали".

Нагадаємо, народна депутатка України (фракція "Слуга народу") Ірина Верещук заявляла, що окремого фонду боротьби з коронавірусом у державному бюджеті на 2021 рік не передбачено, але будуть програми, в які "зашиють" видатки на боротьбу з COVID-19.

Раніше повідомляли, що станом на 23 жовтня з фонду боротьби з COVID-19 витратили 34,1 мільярда гривень. Усього у фонді передбачено 66 мільярдів.

Loading...