Тотальний або точковий карантин: Шмигаль висловився щодо локдауну під Новий рік

Прем'єр-міністр Денис Шмигаль Урядовий портал

Посилення заборон можливо наприкінці грудня або вже на початку січня

Локдаун в Україні на новорічні свята можуть ввести після підбиття підсумків "карантину вихідного дня". Про це прем'єр-міністр України Денис Шмигаль розповів виданню "Кореспондент".

За його словами, уряд "буде розуміти, куди рухатися в кінці грудня - на початку січня" тільки після аналізу, як додаткові обмеження у вікенди, що діяли три тижні, відбилися на епідеміологічній ситуації в країні.

"Нам треба підбити підсумки "карантину вихідного дня", щоб зрозуміти його ефективність і скласти план дій на кінець року. Після цього можна буде вирішити, які обмеження варто вводити на різдвяно-новорічні тижні, і чи варто", - пояснив Шмигаль.

Новини за темою: Міністр розповів, навіщо Україні локдаун на три тижні

За словами прем'єра, питання обговорювалося на нараді з мерами міст, а також в діалозі з релігійними організаціями та бізнесом.

"Це була не презентація плану дій, це був обмін думками стосовно того, чи варто проводити центральні міські "ялинки", концерти, інші масові заходи", - заявив він.

Новини за темою: Локдаун в Україні точно буде, поки триває дискусія про конкретні терміни, - Данілов

Шмигаль також наголосив, що влада розглядає два можливі сценарії щодо карантину.

"Перший - кількість хворих почне падати, і все само вирішиться. Але на такий варіант ми не особливо сподіваємося. Більше - на можливість керувати ситуацією: або точковими, або тотальними обмеженнями. Якщо загроза життю громадян зросте, то треба вводити локдаун і рятувати десятки тисяч", - розповів він.

Глава Кабміну заявив, що наприкінці цього року у зв'язку з пандемією "певні обмеження все ж будуть".

"Якими вони будуть - ми якраз зараз обговорюємо з усіма зацікавленими сторонами", - додав Шмигаль.

Новини за темою: Зупинка транспорту під час локдауну: Степанов пояснив, чому цього робити не будуть

Раніше народний депутат Михайло Радуцький заявляв, що у разі запровадження локдауну в Україні працюватимуть об’єкти критичної інфраструктури та громадський транспорт.

Loading...