Томіленко про спробу рейдерського захоплення "112 Україна" з боку СБУ: Ми чекаємо пояснень силовиків

Сергій Томіленко, голова Національної спілки журналістів України, в ефірі телеканалу " 112 Україна" 112 Україна

Голова Національної спілки журналістів України Сергій Томіленко прокоментував рішення Шевченківського суду Києва, який відхилив вимогу СБУ про арешт майна та корпоративних прав телеканалу "112 Україна". Про це йшлося в ефірі "112 Україна".

"Власне, мені все ж, якщо відверто, складно говорити точно про логіку державних структур, СБУ і прокуратури, тому що потрібно побачити всю їх аргументацію. У той же час, мене взагалі дивує, чому і як засіб забезпечення сьогодні СБУ і прокуратура хотіли через суд отримати корпоративні права. Тобто чому держава, навіть якщо вони і розслідують якісь можливі порушення інші, вони хотіли отримати вплив над колективом і над редакційною політикою. Я вважаю, що це неприйнятно і це якраз теж свідчить про певні проблеми з цим розслідуванням і з використанням владних повноважень", – зазначив він.

Томіленко зазначив, що НСЖУ чекає офіційної відповіді силовиків щодо цієї ситуації.

"Тобто наша позиція така ж, як і наших міжнародних партнерів. Ніхто не заперечує мандат держави, правоохоронних органів, слідчих, прокурорів та інших реагувати на якісь потенційні загрози, порушення, звернення громадян про кримінальні злочини, але при цьому ... редакційну політику, і, відповідно, я вважаю, що СБУ і прокуратура, якщо вони розслідують певні якісь питання щодо зміни власності від вашого телеканалу або якісь інші, то вони ... ці всі питання - вони можуть їх розслідувати, з'ясовувати всі обставини, не зачіпаючи вплив на безпосередньо ваш ефір. На сьогоднішній день, я вважаю, це тривожний сигнал, і, відповідно, ми чекаємо від правоохоронців, від СБУ належного обґрунтування їхніх дій, щоб це не виходило, що, прикриваючись розслідуванням якихось господарських питань, вони все одно пробували те, що ви говорите, - рейдерське якесь захоплення або принаймні отримання контролю над редакційною політикою, над колективом каналу", – додав він.

Раніше сьогодні Шевченківський райсуд Києва 6 серпня відмовив СБУ і прокуратурі в арешті майна і корпоративних прав телеканалу "112 Україна".

Канал вважає таку вимогу влади спробою рейдерського захоплення з боку СБУ за завданням президента Зеленського.

Справа велася СБУ з літа минулого року і зараз, напередодні місцевих виборів, спецслужба спробувала її активізувати. Однак суд вважає аргументи СБУ і прокуратури недостатніми і відхилив клопотання про арешт, вказує видання.

Loading...