Телеканал "112 Україна" заявив про спробу рейдерського захоплення з боку СБУ за завданням президента Зеленського

112.ua

Телеканал "112 Україна" заявив про спробу рейдерського захоплення з боку Служби безпеки України за завданням президента Володимира Зеленського. Текст відповідної заяви розміщено на сайті телеканалу.

Наводимо його дослівно:

Шевченківський райсуд Києва 6 серпня відмовив СБУ і прокуратурі в арешті корпоративних прав телеканалу "112 Україна" і передачі їх АРМА.

На телеканалі "112 Україна" звернення СБУ до суду з таким запитом вважають черговою спробою рейдерського захоплення, здійсненою за прямим наказом президента України Володимира Зеленського. Телеканал "112 Україна" впевнений, що дані дії влади є абсолютно незаконними.

Після приходу Володимира Зеленського до влади з метою тиску на телеканали "112 Україна", NewsOne та їх власника – опозиційного народного депутата Тараса Козака – 8 липня 2019 року було інспіровано кримінальне провадження № 42019000000001445, згідно з яким правоохоронці проводять незаконне, політично вмотивоване розслідування.

Спроба рейдерської атаки на телеканал "112 Україна" була здійснена за вказівкою президента України Володимира Зеленського. Відповідні завдання отримали підконтрольні президенту Служба безпеки України та Офіс генерального прокурора.

В результаті Головне слідче управління Служби безпеки України за погодженням з Офісом генерального прокурора звернулося до Шевченківського районного суду м. Києва з клопотанням про арешт корпоративних прав групи компаній телеканалу "112 Україна" та їх передачу в управління АРМА (Національне агентство України з питань виявлення, розшуку та управління активами, отриманими від корупційних та інших злочинів).

У разі задоволення такого клопотання АРМА (державний орган) може призначити управителя для приватного телеканалу "112 Україна" або продати його третій особі на торгах. Тобто телеканал може бути примусово і безповоротно віднято у сьогоднішнього власника з політичних мотивів.

Ці дії мають незаконний характер, є рейдерством на найвищому державному рівні і являють собою склади конкретних кримінальних злочинів: зловживання владою і службовим становищем, перевищення повноважень працівником правоохоронного органу, службове підроблення, зловживання впливом (статті 364, 365, 366, 369-2 КК України) та інших.

Сьогодні суд відмовив СБУ та Офісу генерального прокурора і не підтримав незаконний, політично вмотивований тиск на незалежний телеканал. Але той тиск, який сьогодні відчувають на собі незалежні від влади телеканали, відчуває і судова система.

Ситуація, що склалася, викликає серйозні побоювання, що ці спроби повторяться, і черговий суддя під тиском президента України, Служби безпеки України, Офісу генерального прокурора вже не зможе винести законне і правосудне рішення.

"112 Україна" пов'язує спробу рейдерського захоплення телеканалу з наміром влади встановити цензуру в країні напередодні місцевих виборів. Канал стверджує, що це також тиск Президента Зеленського на власника каналу - опозиційного народного депутата Тараса Козака.

Нагадаємо, вже більше року влада не може знайти і покарати терористів, які здійснили обстріл будівлі телеканалу з гранатомета. Влада навіть не спромоглася хоча б на словах засудити дії радикалів.

Канал "112 Україна" має намір звернутися до Ради Європи, Європейського парламенту, організації захисту журналістів, посольства іноземних держав, а також до Міжнародної редакційної ради із закликом забезпечити захист свободи слова в Україні.

Loading...