"Танці з бубном навколо куща": Ексміністр Омелян назвав дії щодо затонулого танкера "Делфі" нефаховими

Затонулий танкер "Делфі" Facebook-сторінка голови Одеської ОДА Максима Куцого

Колишній міністр зауважив, що в українців є універсальний рецепт – якось воно буде

Дії щодо затонулого біля берегів Одеси танкера "Делфі" були неправильними та нефаховими.

Про це в ефірі ток-шоу "19" на телеканалі ZIK заявив колишній міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

Гість студії під час обговорення проблеми щодо невдалих спроб підняти з мілини затонулий танкер "Делфі" погодився із заявами, що влада є імпотентною у цих питаннях: "Вони не здатні на будь-які дії, попри те, чи є якийсь тиск на них, чи немає".

Володимир Омелян зауважив, що надзвичайні події у морі, в повітрі, на дорогах трапляються щодня. Раніше теж були такі ситуації, каже колишній міністр. Він додав, що тоді діяли за інструкціями, тож ліквідація надзвичайних ситуацій тривала протягом тижня чи двох.

Новини за темою: Піднімуть "Делфі", а далі що? – Кацман про відсутність кримінальних справ

"Тут якісь танці з бубном навколо куща. Я не розумію причини цього всього. Я не думаю, що хтось хоче Зеленського підставити, насправді кожен думає, що воно само собою розсмокчеться. У нас такий універсальний рецепт – якось воно буде, але я не буду нічого робити… Ми бачимо, що дії були неправильні, дії були нефахові. І я не до кінця розумію, чому так погано спрацювала область, бо перше, що мав зробити очільник області, це провести засідання надзвичайної комісії. А далі займається, насправді, не Адміністрація морських портів, як чому помилково вважають, а Державна служба надзвичайних ситуацій, яка бере повну координацію на себе і проводить моментальну ліквідацію всіх наслідків", – наголосив гість студії.

Нагадаємо, танкер "Делфі" під прапором Молдови сів на мілину недалеко від Одеси 22 листопада 2019 року. Тоді капітан судна відмовлявся подати сигнал SOS і евакуюватися без дозволу судновласника.

У січні 2020 року Державна служба морського та річкового транспорту України завершила розслідування за фактом аварії танкера-бункерувальника "Делфі" біля узбережжя Одеси та заявила, що основними причинами аварії стали порушення з боку судновласника та капітана судна, неготовність екіпажу діяти в складних погодних умовах і обмежена кількість на судні палива.

У лютому цього року капітану танкера "Делфі" повідомили про підозру. Його звинуватили в порушенні правил безпеки руху та експлуатації водного транспорту.

18 липня дві спроби підняти з мілини та поставити на кіль аварійний танкер "Делфі" біля узбережжя Одеси виявилися безуспішними: обірвався трос одного з двох буксирів. 25 липня операція з підняття "Делфі" з одеського пляжу знову закінчилася обривом троса.

Водночас 26 липня події навколо танкера "Делфі" визначили як надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Компанії-підряднику судновласника відмовили у продовженні робіт, тепер їх передали Адміністрації морських портів України та ДСНС.

Loading...