Танкер Delfi уже завдав збитків екології майже на 20 тис. доларів, – Держекоінспекція

Суму шкоди розраховували за формулою Кабміну

Танкер Delfi

Фото з відкритих джерел

Голова Держекоінспеції України Андрій Мальований заявив, що затонулий в Одесі танкер "Delfi" завдав шкоди довкіллю розміром близько 20 тис. доларів. Про це він повідомив в коментарі телеканалу Newsone.

Зазначається, що ця сума збитків не остаточна, оскільки танкер ще на місці аварії. Через те, що його досі не підняли, ще можливі витоки нафтопродуктів з відсіків машинного відділення.

За словами Мальованого, фахівці Держекоінспекції при визначенні завданих збитків довкіллю керувалися методикою Кабміну, яка передбачає формулу 280 доларів за 1 кг вилитих у море нафтопродуктів.

Крім того, чиновник висловив сподівання, що під час підняття танкера з мілини не будуть виконувати роботи з його розрізання, як раніше рекомендувала зробити турецька компанія.

Новини за темою: Забруднене море та сотні тисяч збитків: Чому танкер "Делфі" досі лишається поблизу одеського узбережжя

Нагадаємо, 18 липня дві спроби підняти з мілини і поставити на кіль аварійний танкер "Делфі" біля узбережжя Одеси виявилися безуспішними: обірвався трос одного з двох буксирів. 25 липня операція з підняття "Делфі" з одеського пляжу знову закінчилася обривом троса.

Водночас, 26 липня події навколо танкера "Delfi" визначили як надзвичайну ситуацію місцевого рівня. Компанії-підряднику судновласника відмовили у продовженні робіт, тепер їх передали Адміністрації морських портів України та ДСНС.Loading...