Ситуація в лікарнях неприємна: В найближчі тижні в Україні буде 18-20 тис. хворих на коронавірус, – експерт

Дмитро Раімов

ТСН.ua

За найгіршим сценарієм, хворі стоятимуть в черзі, щоб подихати киснем

За численними прогнозами в найближчі тижні в Україні буде 18-20 тисяч хворих на коронавірус. При такій кількості заражених кисню вистачатиме на 60-70% потребуючих. 

Про це в ефірі інформаційно-аналітичного проєкту "Чудова четвірка" на телеканалі ZIK під час включення заявив політтехнолог Дмитро Раімов.

Експерт зауважив, що на кожному брифінгу та інтерв’ю представники Міністерства охорони здоров’я, або ж сам міністр Максим Степанов розповідає, що ситуація з поширенням коронавірусу в Україні стабільна, що держава проводить закупівлю необхідних засобів та збільшує кількість місць в лікарнях. При цьому інформація на місцях, зокрема, з Департаментів охорони здоров’я, а також від звичайних людей, зазначив Раімов, діаметрально протилежна.

"Люди кажуть, що нічого немає. Жахливі історії смертей, боротьба за кисень, пожертвування свого кисню синові… М’яко кажучи, це дуже дивує, чому люди кажуть, що все погано, а Міністерство запевняє, що все супер.  Але насправді, ситуація з киснем дійсно неприємна, кількість ліжок, до яких є доступ кисню, дуже сильно відрізняється від необхідності", – заявив Дмитро Раімов.

Новини за темою: Наслідки пандемії для охорони здоров'я будуть жахливими, - МОЗ

Він додав, що ситуація з браком кисню та ліжок може стати для України критичною, якщо захворюваність буде збільшуватися такими темпами як і нині.

"За прогнозами Міністерства охорони здоров’я та Київської школи економіки в найближчі тижні у нас буде 18-20 тисяч хворих. А кількість реанімаційних ліжко-місць, де потрібен кисень, так швидко не росте. Тому ситуація дійсно неприємна. І якщо в найближчі тижні ми будемо ростити в такій кількості як ми ростемо і більше, якщо буде 12-15 тисяч хворих на день, кількість кисню вистачатиме на 60-70% потребуючих. Тобто треба буде стояти у черзі, щоб подихати, треба буде самому купувати цю установку. Вона коштує приблизно 40 тисяч гривень. Не просте завдання, і, на жаль, "ковідний" фонд на це поки що не витратили. Хоча мали зробити це ще декілька місяців тому", – акцентував Дмитро Раімов.

Новини за темою: В Україні зростає кількість хворих на коронавірус: Чому не закривають школи та садки під час карантину

Нагадаємо, станом на ранок 19 листопада в Україні 583 510 осіб захворіли на коронавірус COVID-19, за минулу добу було зареєстровано антирекорд - 13 357 нових випадків хвороби. 

Loading...