Світ рухається до катастрофічного підвищення температури у цьому столітті, - ООН

Листопад 2020 року вдруге за понад століття став найтеплішим осіннім місяцем Фото з відкритих джерел

Останнє десятиліття було одним з найтепліших

В ООН заявляють, що 2020 рік був одним із двох найспекотніших за всю історію спостережень за глобальними температурами. Проте в цьому столітті світ рухається до катастрофічного підвищення температури на 3-5 градусів за Цельсієм. Про це йдеться у звіті Всесвітньої метеорологічної організації.

Відзначається, що останнє десятиліття було одним з найтепліших.

За даними звіту, у 2020 році середня глобальна температура становила близько 14,9 градуса за Цельсієм. Це приблизно на 1,2 градуса вище рівнів, зареєстрованих до індустріальної епохи, починаючи приблизно з 1850 року.

"У цьому столітті ми рухаємося до катастрофічного підвищення температури на 3-5 градусів за Цельсієм. Світ з природою є визначальним завданням XXI століття. Це повинно бути пріоритетом для всіх, скрізь", - заявив генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш.

У звіті, який охоплює, серед іншого, дані від космічного агентства Сполучених Штатів, також зазначено, що погодні умови Ла-Нінья, ймовірно, збережуться до середини поточного року.

Зазначимо, що Паризька кліматична угода 2015 року зобов'язала учасників вжити заходів в спробі обмежити глобальне потепління на рівні нижче 2 градусів за Цельсієм у порівнянні з доіндустріальною епохою.

Новини за темою: Німецькі вчені вважають, що стада великих копитних тварин допоможуть із різким таненням вічної мерзлоти

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що у 2020 році Світовий океан встановив рекорд за кількістю поглинутого тепла. Кліматологи з'ясували, що впродовж року води Світового океану поглинули 230 зетаджоулів енергії.

Loading...