Суспільство "переїлося" ура-патріотизмом і хоче бачити більше, – Якубін

Олексій Якубін

Фото з відкритих джерел

Є питання, які влада реально має вирішувати, наголосив політолог

Українське суспільство втомилося від ура-патріотичних речей і хотіло би бачити від своїх представників у владі більше, зокрема, що буде з навчанням у школі з огляду на пандемію коронавірусу і карантин.

Про це в ефірі ток-шоу "13" на телеканалі ZIK заявив політолог Олексій Якубін.

Гість студії, коментуючи інформацію про те, що Київська міськрада підтримала проєкт рішення про виконання гімну України у столичних школах, зауважив: "Попереду вибори. Ми бачимо, що частина правонаціоналістичних партій використовує дуже традиційний для себе набір інструментів. Нічого креативного вони вигадати не можуть, як ми бачимо, і знову повертаються до теми гімну, для прикладу. "От введемо гімн – і це нам збільшить рейтинг". Хоча, мені здається, насправді зараз вже суспільство настільки вже наїлося, втомилося, навіть "переїлося", я би сказав, отакими націоналістичними, ура-патріотичними речами, що суспільство хотіло би бачити від своїх представників більше".

Новини за темою: У Міносвіти розповіли, в яких регіонах з 1 вересня діти зможуть піти до школи

Як приклад, Олексій Якубін зазначив, що суспільство хотіло б знати, що буде з навчанням у школі з огляду на пандемію коронавірусу і карантин, як будуть виходити на навчання вчителі і учні.

"У нас є поняття "дитячої бідності". У нас воно чомусь дуже рідко використовується. Я нещодавно читав звіт ЮНІСЕФ, що в часи COVID з 30% дитяча бідність зросте до 50% з чимось. То, може, краще було б подумати про сніданки для дітей більше?" – наголосив експерт та додав, що у школах також існує проблема щодо недостатньої кількості підручників.

Олексій Якубін резюмував: "Є питання, які влада реально має вирішувати. Питання гімну – це не "добре" і не "погано", але "обязаловка" завжди, як правило, дітьми буде сприйматися, скоріше, у негативному сенсі".

Як повідомляли, у школах Києва щоранку співатимуть гімн України. Відповідне рішення підтримала Київська міська рада.

Нагадаємо, у Криму планують до Дня державного прапора України запустити 25-метровий український стяг над територією окупованого Росією півострова.

Loading...